Andrzej Rybiński

Bio

Polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Na polskiej scenie muzycznej jest od niemal sześćdziesięciu lat. Na początku lat siedemdziesiątych współtworzył – razem z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch – kultowy zespół 2 plus 1.

Andrzej Rybiński – początki kariery, zespół Kometa, 2 plus 1, Andrzej i Eliza

Ukończył Szkołę Muzyczną Średnią w Łodzi, specjalizując się w grze na fortepianie. W latach 1965–1967 zaangażował się w  big-band Kanon Rytm, związanego z uczelnią. Współpracował także z amatorskimi zespołami Komety i Piotrusie. W 1970 roku, jako członek grupy Bumerang, brał udział w nagraniu utworu „Na szkle malowane".

Na 9. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1971 roku zespół zdobył nagrodę za wykonanie piosenki „Nie zmogła go kula". W czerwcu tego samego roku, wspólnie z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem, założył własny zespół – Andrzej i Eliza. Od 1974 roku w składzie zespołu pojawił się także brat artysty, Jerzy Rybiński. Grupa współpracowała z takimi muzykami jak Ryszard Kaczmarek, Henryk Krzeszowiec, Eugeniusz Mańko, Janusz Staszek, Ryszard Sygitowicz, Stanisław Witta, Marcin Zienkiewicz, Arkadiusz Żak. Po rozpadzie zespołu Andrzej i Eliza w 1981 roku, Rybiński rozpoczął solową karierę. Nagrywał wówczas kilka przebojów, takich jak „Nie liczę godzin i lat" (zdobywając II Nagrodę w konkursie Premier na 20. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – ex aequo z utworem „Szklana pogoda" w wykonaniu zespołu Lombard), „Pocieszanka" i „Znajdę cię".

Andrzej Rybiński – koncerty „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke”

Jeśli pragniecie doświadczyć koncertowej magii Andrzeja Rybińskiego, koniecznie zaplanujcie udział w wyjątkowym wydarzeniu zatytułowanym „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke! Na scenie pojawią się także Anna Jurksztowicz, Iza Połońska, Paweł Wolsztyński i Mariusz Kalaga. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć również kultową parę dziennikarską – Marię Szabłowską i Pawła Sztompke. Przygotujcie się na niezapomniane przeżycia muzyczne, w trakcie których zabrzmią największe przeboje polskich artystów, takie jak utwory Andrzeja Zauchy czy Agnieszki Osieckiej. To koncertowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy wielu emocji i radości fanom polskiej muzyki.

Andrzej Rybiński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.