Marcin Troński

Bio

Aktor teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy. Realizator słuchowisk radiowych. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie przez kilka lat był także wykładowcą. Po ukończeniu studiów został aktorem etatowym w warszawskim Teatrze Współczesnym. Następnie na dziesięć lat przeniósł się do Teatru Dramatycznego. Artysta znany z takich produkcji jak „07 zgłoś się, „Klan”, „Lekarze”, „Pierwsza miłość” czy „Na dobre i na złe”.

Na deskach teatralnych współpracował z wieloma cenionymi reżyserami. Wśród długiej listy nazwisk warto wspomnieć Macieja Englerta, Jerzego Kreczmara, Erwina Axera, Krystiana Lupę oraz Wojciecha Malajkata. Chociaż jako aktor etatowy związany był tylko z dwoma warszawskimi scenami, występował w wielu innych teatrach. Kilkadziesiąt ról wykreował pracując nad rozmaitymi produkcjami Teatru Telewizji.

Jego największą pasją jest realizowanie słuchowisk radiowych dla Teatru Polskiego Radia. Marcin Troński jest autorem i reżyserem wielu utworów. Za audycję „Nie jestem wielbłądem” otrzymał Nagrodę Publiczności na XVII Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

Mama Marcina Trońskiego, Izabella Wilczyńska-Szalawska, również była aktorką.

Spektakle komediowe z udziałem Marcina Trońskiego

Marcin Troński jest doskonale znany widzom Adria Art. Gra w kilku spektaklach komediowych dostępnych w naszym repertuarze. Produkcja „Kochanie, wróciłem” to opowieść oparta na znanym przysłowiu „stara miłość nie rdzewieje”. Były mąż Severine niespodziewanie wraca do jej życia wywołując lawinę niespodziewanych wydarzeń. O skomplikowanych relacjach opowiada również przedstawienie „Seks, miłość i podatki”, w którym zobaczycie Marcina Trońskiego z zaczerwienionym nosem i smarem na twarzy.

W najnowszym spektaklu „Żona potrzebna od zaraz” aktor wciela się w konserwatywnego szefa, który chce poznać żonę swojego najlepszego pracownika. To jeden z warunków otrzymania awansu.

Marcin Troński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.