Blog

„Wilczy Pęd” - Patrycja i Grzegorz Markowski po raz kolejny w duecie!

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Od lat tworzą niezawodny duet, nie tylko na scenie. Patrycja Markowska wraz ze swoim tatą – Grzegorzem Markowskim są przykładem zarówno tego, jak powinna wspierać się rodzina, jak i owocnej współpracy muzycznej. Razem nagrali wiele piosenek, między innymi „Kołysankę” i „Lustro”. Najnowszy album - „Wilczy Pęd” - artystka promowała tytułowym utworem oraz „Niepoprawną”. W 2023 roku Patrycja Markowska wraz z Grzegorzem Markowskim zaprezentują nowy materiał na koncertach!

Płyta „Wilczy Pęd”, czyli powrót do korzeni

W maju 2022 roku ukazała się długo wyczekiwana płyta Patrycji Markowskiej. „Wilczy Pęd”, która wyraźnie różni się od poprzednich albumów artystki. Instrumenty przywodzą na myśl bluesowy klimat, a wyjątkowe aranżacje i teksty wskazują na powrót do czasów hipisowskiej rewolucji. Między wierszami unosi się duch nieskrępowanej wolności, dzikiej natury i wiary we własną intuicję… Na albumie nie zabrakło piosenki promującej najnowsze wydawnictwo. „Niepoprawna” uzyskała w serwisie YouTube ponad 2 miliony wyświetleń! Fenomenalną balladę „Bezczas” wzbogacają dźwięki harmonijki. „Wilczy Pęd” to powiew świeżości w twórczości Patrycji Markowskiej, ale wciąż ten sam głos i temperament.

Patrycja i Grzegorz Markowscy – niezwykły duet ojca i córki

Na płycie „Wilczy Pęd” wystąpił gościnnie najlepszy przyjaciel Patrycji Markowskiej – jej tata. Do ich wspólnych piosenek, takich jak „Kołysanka” i „Lustro” wracamy z sentymentem. Nowy utwór duetu, pt. „Kieszenie”, dopełnia wideoklip, w którym widać autentyczną radość czerpaną ze wspólnego spędzania czasu na planie. Grzegorz Markowski dla swojej córki stara się być wsparciem nie tylko na scenie, ale również w codziennym życiu.

Okazał jej dużo zrozumienia, gdy jakiś czas temu przechodziła trudne chwile po rozstaniu z Jackiem Kopczyńskim. Ich niezwykła relacja i głęboka więź widoczna jest za każdym razem, gdy pojawiają się razem na scenie.

„Wilczy Pęd” – Markowski, Gawliński i inni goście

Na najnowszy album Patrycji Markowskiej składają się również piosenki nagrane we współpracy ze znakomitymi artystami. W rockowym utworze „Na zakończenie dnia” wzorowo odnalazł się Dawid Karpiuk. „Aż do rana” to niezwykle zmysłowy duet Patrycji z Robertem Gawlińskim. Dodatkowy utwór zamykający album - „Więcej” - zabiera nas w świat poetyki rapu, wzbogaconej dźwiękami orkiestry dętej. Przy piosence pracował Łukasz „L.U.C.” Rostkowski, Jarosław „Bisz” Jaruszewski, Rebel Babel Ensemble i Grzegorz Markowski. „Wilczy Pęd” to materiał, który perfekcyjnie balansuje pomiędzy tym co nowe, a tym co znane od lat fanom piosenkarki.

„Wilczy Pęd” akustycznie – bilety na koncerty Patrycji Markowskiej

Patrycja Markowska udowodniła, że doskonale odnajduje się zarówno w mocnych brzmieniach, jak i łagodnych, subtelnych aranżacjach. W 2023 roku odbędą się wyjątkowe koncerty, na których artystka zaprezentuje „Wilczy Pęd” w akustycznej odsłonie. Podczas występów towarzyszyć będzie jej zespół oraz Grzegorz Markowski. Jeśli chcesz zobaczyć ten zjawiskowy, jedyny w swoim rodzaju duet, sprawdź repertuar i kup bilety na koncert Patrycji Markowskiej!

 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.