Blog

Teatralne role Katarzyny Skrzyneckiej. Aktorka w komediach 2022 i 2023

Asia Tarasińska
Katarzyna Skrzynecka to aktorka i piosenkarka obdarzona niezwykłym talentem komediowym. W 1993 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Jednak jako aktorka debiutowała już w 1985 roku. Zagrała główną rolę w legendarnym polskim musicalu „Metro”. Wystąpiła w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym później była jurorką. Dziś bawi widzów Adria-Art w trzech wyjątkowych komediach teatralnych.

Kiedy kota nie ma… - Katarzyna Skrzynecka w obsadzie komedii

Spektakl „Kiedy kota nie ma…” w reżyserii Andrzeja Rozhina to niezwykła farsa napisana jeszcze w latach 70. Od tamtego czasu tekst nie zestarzał się ani trochę! Produkcja Teatru Capitol to historia dwóch małżeństw z długim stażem. Ich namiętność już dawno wygasła, zastąpiła ją szara codzienność. By zapobiec małżeńskiej nudzie jedna z bohaterek chciałaby udać się w drugą podróż poślubną ze swoim mężem fajtłapą. Namówienie partnera na wyjazd we dwoje po dwudziestu latach od ślubu to nie lada wyzwanie!

Katarzyna Skrzynecka - kiedy kota nie ma

Katarzyna Skrzynecka w spektaklu „Kiedy kota nie ma…” wciela się w żonę, która pragnie przypomnieć mężowi stare, dobre czasy, ale również wzbudzić w nim nowe uczucie. Bywa złośliwa i rozczarowana rutyną w jej związku. Rozrywką jest dla niej kupowanie nowych podkładek na stół. To ona w małżeństwie nosi spodnie i podejmuje wiele decyzji. Nie jest jednak w stanie przekonać męża do wyjazdu do Francji. Drugą podróż poślubną małżeństwo spędziłoby w tym samym miejscu, co pierwszą. W tym samym miasteczku, w tym samym hotelu, a nawet pokoju i łóżku!

Kobieta się poddaje i planuje wyjazd do kraju wina, serów i croissantów ze swoją siostrą, którą zdradza mąż. Bohaterki udają się na lotnisko, ale niestety bagażowi strajkują i loty są odwołane. Niepocieszone wracają do domu, gdzie czas spędzają ich mężowie. Jednak mężczyźni nie są sami. Co wydarzy się dalej?

Katarzyna Skrzynecka tak opisuje swoją postać:

„To jest taka bardzo barwna pani po czterdziestce, ale wciąż jeszcze zadbana, atrakcyjna kobieta, pełna sex appealu, niestety jej mąż do tego sex appealu ma bardzo daleko, bo jest całkowitym jej przeciwieństwem, takim typem życiowej fajtłapy, a jego nieszczęsna żona za wszelką cenę usiłuje coś z niego jeszcze wykrzesać”.

Przysłowie gdy kota nie ma, myszy harcują nabiera w tym spektaklu nowego wydźwięku. W produkcji Teatru Capitol każdy z bohaterów jest tak naprawdę tytułowym kotem. Rolę Katarzyny Skrzyneckiej gra także Viola Arlak lub Agnieszka Wielgosz, w zależności od setu spektakli. Na scenie występuje także Piotr Cyrwus i Piotr Zelt.

Między łóżkami – spektakl z obsadą na leżąco

Komediowa opowieść „Między łóżkami” w reżyserii Artura Barcisia to zabawny spektakl o miłości, seksie, poświęceniu, związkach i dziwnych sytuacjach, które spotykają nas w życiu. Jego akcja naprawdę rozgrywa się między łóżkami! Na scenie zobaczycie sześć oryginalnych par i sześć pokojów oraz szereg postaci o ciekawych życiorysach.

Katarzyna Skrzynecka miedzy lozkami

Przedstawimy Wam krótko bohaterów przedstawienia „Między łóżkami”. Na scenie pojawi się para 50-latków, którzy jako troskliwi rodzice chcą zdobyć pieniądze na studia dla dziecka. Dlatego decydują się na udział w specyficznym programie radiowym, gdzie będą mieli uprawiać seks na żywo. Jest także włamywacz, księgowy, gwiazda rocka pragnąca zwyczajnego życia, oddana fanka muzyka, szef klubu go-go, striptizerka i pacjent w szpitalu. Czy to już wszyscy? Aktorzy dają z siebie wszystko by wykreować na scenie niejedną postać.

W kogo wciela się tym razem Katarzyna Skrzynecka? Gra dwie bohaterki, które diametralnie się od siebie różnią. Aktorkę niełatwo rozpoznać w peruce i ciepłym szlafroku, gdy dziwnie sepleni mówiąc do swojego męża. Druga postać to odległy biegun. Blond peruka, królicze uszy, wysokie kozaki i zupełnie inny szlafrok, który zamiast zasłaniać - ukazuje atuty bohaterki.

Wieczorek pożegnalny – Skrzynecka, Chabior i Gąsowski

Z czym kojarzy Wam się określenie „wieczorek pożegnalny”? My pomyśleliśmy o miłej uroczystości, która ma uhonorować specjalnego gościa – członka rodziny, przyjaciela, artystę, naukowca. Bohaterowie spektaklu „Wieczorek pożegnalny” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza spotkanie ze swoim przyjacielem przekształcili w totalną katastrofę. Dlaczego?

Pewna para zaprasza swojego przyjaciela na wystawną kolację. Świece, dobra muzyka, przepyszne jedzenie i wino, ciepła atmosfera. Wydaje się, że to idealny wieczór w gronie najbliższych osób. Tylko pozornie. Partnerzy zaprosili mężczyznę (w tej roli genialny Janusz Chabior) po to, aby zakończyć z nim przyjaźń. Ich uśmiechy wcale nie świadczą o sympatii i oddaniu, ale uknutej intrydze.

Katarzyna Skrzynecka - Wieczorek pozegnalny

Kto tak naprawdę jest inicjatorem pożegnania? Czyżby bohaterka grana przez Katarzynę Skrzynecką, a może jej mąż (Piotr Gąsowski)? W końcu to ona przedrzeźnia chód i śmiech bliskiego kolegi. Jak zakończy się spotkanie znajomych? Przekonajcie się sami wieczorem w teatrze – zabieracie przyjaciół?

Katarzyna Skrzynecka - bilety do teatru

Aktualny repertuar spektakli, bilety do teatru oraz inne potrzebne informacje znajdziecie w zakładce „Teatr”. Komedie teatralne z udziałem Katarzyny Skrzyneckiej cieszą się dużym powodzeniem, dlatego nie zwlekajcie! Zarezerwujcie bilety na „Wieczorek pożegnalny”, „Między łóżkami” i „Kiedy kota nie ma…”, aby ogrzać śmiechem jesienną atmosferę 2022. Te spektakle komediowe gwarantują dobrą zabawę, poprawę humoru i mile spędzony czas na widowni. Do zobaczenia w teatrze!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.