NOWOŚĆ! Kup voucher pod choinkę. Kliknij i podaruj najbliższym prezenty pełne emocji.
Wybierz miasto
Blog

Akcja Hot 16 Challenge. O co w niej chodzi?

Anna Stankiewicz-Sztybel
16 wersów, żeby wesprzeć medyków. Hot 16 Challenge zatacza coraz szersze kręgi. Rapują już wszyscy – muzycy, aktorzy, youtuberzy i politycy. Do tej pory do akcji przyłączyło się ponad tysiąc osób. Na koncie zbiórki siepomaga.pl jest już 1,5 mln zł.

Hot 16 Challenge. Kto bierze udział w akcji?

Wśród dziesiątek nominowanych artystów jest wielu takich, którzy na co dzień współpracują z Adria Art. W Hot 16 Challenge wziął niedawno udział Andrzej Seweryn, którego nominował profesor Marcin Matczak. Aktor zdecydował się na tekst z licznymi odniesieniami do historii: „Rocznik ’46, Żoliborz, ulica Mickiewicza, JK, nie, nie, to Jacek Kuroń, »Naprzód, młodzieży świata…«. A dziś, Sewku? Pani Profesor Radziwiłł, Ojczyzna, potrzeba kompromisu, pierwsze pół litra w parku” – śpiewa.

Utworu, który spotkał się z bardzo optymistycznym przyjęciem, w ciągu 24 godzin wysłuchało blisko 80 tys. osób. Andrzej Seweryn jesienią wystąpi m.in. w Bydgoszczy i Poznaniu w monodramie „Wokół Szekspira”. Zaprezentuje w nim najpiękniejsze fragmenty arcydzieł klasyka literatury.

Wyzwanie Hot 16 Challenge przyjął także Michał Szpak.

W swojej wersji funky śpiewa: „Ja, ukryty teraz w cieniu, wciąż odradzam się i tworzę. Niczym tęcza deszcz zaklinam. Jestem Szpak, nie Szpaku, w tym klimacie nie mam skilla, choć złamiemy te schematy”

Michał Szpak na jesień zaplanował koncerty w Warszawie i Krakowie. Trasa „The Moon Tour” to duże wydarzenie w życiu Michała. Produkcja, nad którą pracowało wiele osób, to nowe aranżacje, multimedia oraz praca z instrumentarium, w którego estetyce nigdy się nie poruszał. „Chcę przekazać ludziom, co mnie boli, co uwiera i co teraz zajmuje moją głowę. Lasy płoną, huragany niszczą ludzkie dobytki, umierają gatunki zwierząt, które niedługo będziemy znać tylko z opowieści czy zdjęć. W jakim kierunku idziemy? Gdzie będziemy za 50 lub nawet 10 lat?” – zapowiada Szpak.

Do akcji Hot 16 Challenge dołączył również Mrozu.

Autor hitów „Bo jak nie my, to kto” czy „Szerokie wody” w krótkim nagraniu odniósł się do sytuacji branży muzycznej w tym trudnym czasie. Wykonanie wokalisty przypadło do gustu internautom – połączył rap z bluesem. Koncerty Mroza obejrzymy w październiku i listopadzie w Częstochowie, Rzeszowie i Bydgoszczy.

Wszystkie nominacje można prześledzić tutaj. Akcję wspieramy, wpłacając pieniądze na zbiórkę na stronie siepomaga.pl

Komentarze

gotti
Polecam hot szesnastkę Media Expert. Dobrze to zrobili

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.