Blog

Niesamowity duet: Paweł Domagała i Anita Lipnicka z nowym singlem

Asia Tarasińska
Połączenie energii i wrażliwości tych artystów musiało się skończyć tak czułym kawałkiem muzycznym. Anita Lipnicka i Paweł Domagała wypuścili nowy singiel zatytułowany „Nic za złe”. Z okazji Walentynek opublikowano także piękny teledysk. Piosenka z nowego albumu Anity Lipnickiej „Śnienie” to poruszająca historia o miłości, staraniach, walce i gasnącym uczuciu. Artystka stwierdziła, że to „duet, który rozerwie Wam serca”. Przekonajcie się sami.

Nowa piosenka Pawła Domagały i Anity Lipnickiej – posłuchaj „Nic za złe”

„Nic za złe” to czwarty singiel, który promuje nowy album Anity Lipnickiej „Śnienie”. Piosenka o odchodzącej miłości, której nie jesteśmy w stanie zatrzymać to doskonała okazja do refleksji nad własnymi uczuciami, żywionymi nie tylko do kogoś, ale także do siebie. Bohaterowie opowieści nie mają do siebie żalu, nie robią sobie wyrzutów. Zdają sobie sprawę, że oboje przegapili moment, w którym oddalili się od siebie. Dawna wokalistka zespołu Varius Manx napisała ten utwór z myślą o wykonaniu jej z artystą o podobnej wrażliwości. Tak nawiązała współpracę z Pawłem Domagałą, który doskonale zna różne odcienie miłości i jak nikt inny potrafi przekazać emocje za pomocą muzyki.

Zwróćcie uwagę z jaką dbałością o szczegóły został zrealizowany teledysk. Wraz z kolejnymi dźwiękami utworu wkraczamy do świata, w którym głównymi bohaterami są lalki przypominające wyglądem duet artystów. Obserwujemy codzienność postaci, gasnące uczucie pary oraz dawne wspomnienia, które wywołują jeszcze niewielki uśmiech w kącikach ust. O dawnej namiętności i sympatii przypominają zdjęcia na ścianie i fotografie schowane w ulubionych książkach. Chwilę później okazuje się, że lalki animowane są przez samą Anitę Lipnicką i Pawła Domagałę. W zrealizowaniu bajkowego teledysku pomógł muzykom zespół Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Paweł Domagała – nowy stand-up „Zresztą nieważne” i koncerty „Narnia Tour”

Paweł Domagała to artysta, którego publiczność Adria Art doskonale zna i uwielbia. Często zaskakuje nas nowymi projektami nie rezygnując przy tym z twórczości muzycznej. Tym razem przeszedł jednak samego siebie. W marcu 2024 artysta wystąpi w zupełnie nowej roli. Z okazji 40. urodzin Paweł Domagała wkroczy na scenę z własnym programem stand-upowym „Zresztą nieważne”. Występy jako stand-uper będzie łączył z trasą muzycznąNarnia Tour”.

Muzyk lubi obserwować nie tylko codzienne życie jego rodziny, ale także otaczającą go rzeczywistość. Swoje spostrzeżenia chciał przekuć w nową formę jaką jest dla niego stand-up. Paweł Domagała ma doświadczenie kabaretowe, więc dobrze wie jak zbudować swoją opowieść tak, aby rozbawiła publikę. Jednak w występach „Zresztą nieważne” nie będzie tylko żartów i zabawnych anegdot. Muzyk podzieli się swoimi przemyśleniami o artystycznym świecie. Sam artysta określił swój program jako stand-up publicystyczny. Jak Paweł Domagała sprawdzi się w nowej roli?

Nostalgiczne koncerty Varius Manx

Anita Lipnicka była wokalistką zespołu Varius Manx w latach 1993-1995. Z grupą nagrała dwie płyty i piosenki, które polska publiczność śpiewa do dzisiaj. Utwory, takie jak „Piosenka księżycowa”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc” czy „Zamigotał świat”, wciąż kojarzone są z głosem Anity Lipnickiej. Gdy artystka odeszła z zespołu nową wokalistką na cztery lata została Kasia Stankiewicz. Później z Varius Manx współpracowały Monika Kuszyńska, Anna Józefina Lubieniecka oraz Edyta Kuczyńska.

Po wielu latach Kasia Stankiewicz i Varius Manx odnowili współpracę. Wyruszyli wtedy w muzyczną podróż z okazji 25-lecia zespołu. Artyści do dzisiaj działają wspólnie łącząc pracę nad nowymi projektami z koncertami pełnymi nostalgii i wspomnień hitów sprzed lat. Jednym z najprzyjemniejszych powrotów do przeszłości jest koncert „Varius Manx & Kasia Stankiewicz. 90., to się nie powtórzy”.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.