Blog

Janusz Chabior. Od „Made in Poland” do „Ślepnąc od świateł”

Marta Fortowska
Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Oglądać go można na małym i dużym ekranie. Gra też w teatrze. Janusz Chabior odpowiedzialny jest za role Wiktora w „Made in Poland”, „Stryja” w „Ślepnąc od świateł”, czy Antoniego w „Uchu Prezesa”. Jego nazwisko w obsadzie spektaklu, filmu czy serialu to gwarancja niezapomnianej kreacji aktorskiej, która na widownię lub przed ekrany przyciągnie tłumy widzów.

Janusz Chabior – filmy

Janusz Chabior w filmie zadebiutował w 1993 roku rolą Władeczka w „Magneto” Jana Jakuba Solskiego. Obraz miał stanowić część cyklu „Outsider”, ostatecznie jednak zrealizowano tylko jedną z sześciu zaplanowanych odcinków.

alt text

W 1997 aktor miał okazję wystąpić w holenderskim filmie „Charakter” Mike’a van Diema. Film zdobył Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Następnie była współpraca z czołowymi polskimi reżyserami, m. in. z Robertem Glińskim, Juliuszem Machulskim, Krzysztofem Skoniecznym i Wojciechem Smarzowskim.

Mnóstwo nagród przyniosła Januszowi Chabiorowi rola Wiktora w „Made in Poland”. Zagrał on zarówno w wersji teatralnej, jak i filmowej. Za wykreowanie postaci nauczyciela zmagającego się z problemem alkoholowym, Janusz Chabior został laureatem „Złotych Lwów” na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Janusz Chabior – żona

Żoną Janusza Chabiora jest aktorka filmowa, teatralna oraz kabaretowa – Agata Wątróbska. Chociaż mieli okazję poznać się na planie serialu kilka lat temu, miłość rozkwitła dopiero w 2018 roku. Para wpadła na siebie na imprezie sylwestrowej u wspólnych znajomych, a w 2019 roku zaręczyli się podczas podróży po Sycylii. Rok później wzięli ślub.

Agata Wątróbska urodziła się 21 maja 1981 roku w Przemyślu. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała w 2002 roku w serialu „Samo życie”. Występowała również w „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwach szczęścia” czy „Egzaminie z życia”, a także w Kabarecie na Koniec Świata (m. in. z Pawłem Domagałą, czy Wojciechem Solarzem) oraz w Kabarecie Moralnego Niepokoju.

Janusz Chabior i Agata Wątróbska wystąpili razem w emitowanym przez TVN programie pt. „Power Couple”, a w trakcie lockdownu w swoich mediach społecznościowych prowadzili program „Ja, moja garderoba i goście”. Oboje przyznają, że bez trudu przychodzi im wspólna praca.

„Jesteśmy "świeżym" małżeństwem, na początku drogi. Nie dostaliśmy medalu za ćwierćwiecze pożycia. Wszystko jest jeszcze przed nami. Na razie nie odczuwam potrzeby, żeby się gdzieś wyrwać od Agaty. Nie chcę uciekać z domu. Ale też z drugiej strony wydaje mi się, że jako para znamy się jakby od tysiącleci. Bardzo lubię spędzać czas z Agatą, być przy niej. Sprawdziliśmy się jak do tej pory także poza domem. Mamy na koncie wspólną teatralną pracę.” – opowiadał aktor w wywiadzie dla Gali.

Janusz Chabior – „Ślepnąc od świateł”

Janusz Chabior na swoim aktorskim koncie ma role w wielu filmach i serialach. Jednym z nich jest, doskonale przyjęty przez widzów i krytyków, serial „Ślepnąc od świateł” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. To ekranizacja prozy Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Aktor wcielił się tam w rolę Władka „Stryja” - szefa lokalnych gangsterów.

Aby przenieść na ekran stworzoną w książce Żulczyka postać, Janusz Chabior musiał przejść metamorfozę.

„Kawał pracy, jaki włożyliśmy w ten serial, przyniósł efekt. Magazyn Variety umieścił go w dziesiątce najlepszych seriali wyprodukowanych na świecie! Niemal rok przygotowywałem się do zagrania Stryja. Przytyłem 16 kilogramów.” – opowiadał aktor w jednym z wywiadów.

Obok Janusza Chabiora, w serialu wystąpili m. in. Kamil Nożyński, Jan Frycz, Robert Więckiewicz i Marta Malikowska.

Janusz Chabior – OLX

Poza filmem, serialem i teatrem, Janusz Chabior doskonale odnajduje się także w reklamach. We współpracy z OLX stworzył dwie kampanie reklamowe. Pierwsza z nich, w której wystąpił razem z Janem Fryczem, była przestrogą przed internetowymi oszustwami. Druga natomiast promowała usługę „Przesyłki OLX”.

„Ze statystyk i naszych obserwacji wynika, że kradzieży pieniędzy czy danych może doświadczyć każdy. Niezależnie od płci, wieku, wykształcenia. Ważniejsze, by się przed tym ustrzec. Wierzymy, że pokazanie takich sytuacji, z wyrazistą grą i humorem Janusza Chabiora i Jana Frycza, zadziała jak lustro. Przejrzymy się w nim, ale wyciągniemy naukę, która ustrzeże nas przed niemiłymi konsekwencjami internetowych kradzieży.” – skomentował Marcin Sienkowski, szef marketingu OLX.

A jakie są Wasze ulubione kreacje aktorskie Janusza Chabiora? Chcecie zobaczyć aktora w teatrze> Zapraszamy na „Wieczorek Pożegnalny”

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.