Blog

Kasia Kowalska w nowej trasie 2021 – MTV Unplugged

Anna First
Koncerty z trasy MTV Unplugged to podsumowanie 25-lecia pracy artystycznej Kasi Kowalskiej. Usłysz na żywo takie przeboje jak „Pieprz i sól”, „Wyrzuć ten gniew” czy „Prowadź mnie”. Koncerty w 2021 roku w Poznaniu i Łodzi.

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Podczas swojej 25-letniej kariery nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów. Jej utwory wyróżnia nie tylko niezwykły głos wokalistki. Fani doceniają także charakterystyczne dla jej twórczości niebanalne kompozycje muzyczne.

Kasia Kowalska i jej MTV Unplugged

Twórczość Kasi od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem fanów oraz branży muzycznej. Koncert MTV Unplugged, który zagrała w maju 2019 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, stanowił podsumowanie dotychczasowej kariery artystki. Występ stał się impulsem dla kultowej trasy koncertowej. Artystka wykonuje w jej trakcie swoje największe przeboje w nowych, akustycznych wersjach.

W pierwszej chwili myślałam, że nie dam rady zagrać tego koncertu, presja była za duża. Taką propozycję dostaje się jednak tylko raz w życiu, więc musiałam się szybko namyśleć – mówiła Kasia Kowalska dla Polskiego Radia.

Chcieliśmy, by koncert miał swoje tempo, by było trochę zabawy z publicznością. To taki skrócony przekrój moich ostatnich 25 lat - dodaje.

Kayah, Nirvana i Kult – Kowalska dołącza do gwiazd

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów „bez prądu”, po raz pierwszy zrealizowana w 1987 roku przez zespół Jethro Tull. Wśród najważniejszych twórców, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged, znaleźli się: Nirvana, Pearl Jam, Florence and the Machine, Alicia Keys.

W Polsce natomiast zaprezentowali się tacy artyści jak Kayah, Kult, Hey czy Wilki. Do grona dołączyła również Kasia Kowalska. Podczas koncertu jubileuszowego artystka zaprosiła do wspólnego występu znakomitych gości – Edytę Bartosiewicz i Stanisława Soykę.

alt text

Jakie atrakcje przygotowała do nowej trasy – MTV Unplugged? Z pewnością usłyszmy „Antidotum”, „Pieprz i sól” i inne hity! Ponadto obok tradycyjnie towarzyszącego Kasi Kowalskiej instrumentarium pojawią się sekcja dęta i fortepian.

Warto wspomnieć, że Kasia Kowalska występuje na koncercie ze swoją ukochaną gitarą akustyczną – Gibsonem SJ-200 Standard. Nowa trasa nadaje świeżą jakość kultowym przebojom, a jednocześnie wydobywa z nich to, co fani pokochali najbardziej – autentyczny przekaz na wysokim, artystycznym poziomie.

Kasia Kowalska – ikona lat 90.

Kasia Kowalska swój debiutancki album, „Gemini”, wydała w 1994 roku. Od tego czasu nieprzerwanie cieszy się popularnością. Z jej tekstami utożsamiały się tłumy. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, m.in. Fryderyki, SuperJedynki, MTV Europe Music Awards czy Brązowego Słowika. Kasia Kowalska to nie tylko piosenkarka, jest także autorką tekstów, współautorką muzyki oraz producentką muzyczną. Piosenkarka udzielała się w wielu projektach, brała udział w kampaniach reklamowych, reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, a nawet zagrała rolę w filmie „Nocne graffiti”.

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Kasia Kowalska pracy podsumowuje: „Doceniam to, co się do tej pory wydarzyło w moim, nie tylko artystycznym, życiu”. Artystka z trasą MTV Unplugged pojawi się w Poznaniu oraz Łodzi . Bilety kupisz TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.