Małgorzata Foremniak

Bio

Polska aktorka i prezenterka, osobowość medialna. Wielokrotna laureatka Telekamer dla najlepszej aktorki serialowej, której kreacje zachwyciły cały kraj. Małgorzata Foremniak przez niektórych fanów nazywana jest polską Michelle Pfeiffer.

Urodziła się w 1967 roku w Radomiu. W 1989 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1991–1993 była związana z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W latach 1993–1999 występowała na deskach Teatru Kwadrat.

Od drugiej połowy lat 90. Małgorzata Foremniak zaczęła stopniowo pojawiać się w telewizji i na ekranach kin w całej Polsce. Występowała m.in. w filmie Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, a także u Andrzeja Hoffmana w filmie Stara baśń. Kiedy słońce było Bogiem, w którym zagrała u boku Michała Żebrowskiego i Daniela Olbrychskiego. Inne role, które cieszyły się sympatią widzów, to postać Miry Blachowskiej z serialu Odwróceni oraz postać Kryśki Szymańczyk w serialu Pitbull.

Największą popularność przyniosła Małgorzacie Foremniak rola doktor Zosi Burskiej z serialu Na dobre i na złe. Postać przyjęła się z bardzo ciepłym odbiorem widzów. Aktorka wcielała się w tę rolę przez 13 lat, od 1999 do 2012 roku. Rola Zosi przyniosła Małgorzacie Foremniak aż trzy nagrody Telekamer za najlepszą aktorkę serialową!

Małgorzata Foremniak w spektaklach Imię i Wieczorek pożegnalny

Pomimo kariery telewizyjnej i filmowej aktorka wciąż pozostaje wierna magii teatru. Do 2019 występowała u boku Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego w komedii Kolacja pożegnalna, natomiast od 2019 do chwili obecnej występuje w sztuce komediowo-dramatycznej Imię u boku m.in. Wojciecha Malajkata i Szymona Bobrowskiego. Spektakl opowiada o grupie przyjaciół, która w trakcie wieczornej kolacji zamienia przyjemne spotkanie w zażartą bitwę, a to wszystko z powodu imienia dla dziecka.

W 2005 roku Małgorzata Foremniak wystąpiła w drugiej edycji programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”, w którym dotarła do finału. W latach 2008–2019 roku była jurorką programu rozrywkowego „Mam talent”.

Małgorzata Foremniak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.