Blog

Ludowość jest na topie! Potwierdzają to nagrody Empiku!

Ola Malich
Prestiżowe nagrody za Bestsellery Empiku 2023 roku zostały rozdane! Lista laureatów i laureatek przekonuje, że przeżywamy właśnie – kolejną już – istną chłopomanię. Sprawdź, jakie produkcje zostały nagrodzone!

Historia Bestsellerów Empiku – 25 lat prestiżowych nagród!

Już od ćwierć wieku nagrody przyznawane w ramach plebiscytu Bestsellery Empiku pokazują jasno, co w danym roku najbardziej interesowało Polki i Polaków, ponieważ to sami odbiorcy przyznają nagrody – kupując płyty, filmy, audiobooki czy książki w ciągu roku. Aż trudno uwierzyć, że od pierwszej gali minęło aż 25 lat…

Moda na ludowość – „Chlopki”, „Chłopi” i „1670” z nagrodami

Trzeba powiedzieć jedno – ubiegły rok upłynął pod znakiem ludowości. Wielu artystów chętnie sięgało po motyw wsi w swoich nowych produkcjach. Jak się okazuje – był do absolutny strzał w dziesiątkę!

W kategorii Literatura Faktu i Audiobook zwyciężyła bowiem książka Joanny Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”.

W kategorii Odkrycia Empiku nagrodę otrzymali Maciej Buchwald i Kordian Kądziela za serial „1670”. Komediowa produkcja o dawnych czasach stała się już niemal kultowa, a Bartlomiej Topa (Jan) zbierał same pochwały za swoją rolę!

fot. Pietka Mieszko

Najlepiej sprzedającym się filmem okazała się produkcja „Chłopi”, która jest nową ekranizacją znanej powieści Reymonta. W filmie występują m.in. Mirosław Baka (Maciej Boryna), Ewa Kasprzyk (Dominikowa) czy Sonia Bohosiewicz (żona wójta). Warto dodać, że za muzykę odpowiadał niezastąpiony Łukasz L.U.C. Rostkowski (który tworzy także zespół muzyków Rebel Babel Film Orchestra). Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom!

„Chłopi” – filmowa muzyka na żywo

A jeśli Was też ogarnęła chłopomania, to muzyki z filmu „Chłopi” możecie posłuchać na żywo podczas koncertów. Rezerwujcie bilety i zanurzcie się w ludowości!

Bilety

30.08.2024
20:00
Amfiteatr Tysiąclecia (Narodowe Centrum Polskiej Piosenki) Opole

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.