L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Koncert Polskiej Muzyki Filmowej

Opis

4.9 / 5
32 oceny
Recenzje
Wyjątkowa orkiestra Rebel Babel Film Orchestra z Łukaszem „L.U.C.” Rostkowskim i gośćmi zaprasza na koncerty w ramach projektu „Polska Muzyka Filmowa”. Podczas wieczoru usłyszymy największe polskie kompozycje filmowe takich autorów jak Krzysztof Komeda, Bronisław Kaper czy Andrzej Korzyński.

Projekt, założony przez Łukasza „L.U.C.” Rostkowskiego, zaprasza do współpracy artystów z różnych regionów świata i środowisk. Nieograniczony, innowacyjny big-band łączy przeróżne style, obraz, dźwięk i słowa w jeden pozytywny przekaz. Od początku działalności w projektach Rebel Babel wzięło udział ponad jedenaście tysięcy muzyków z dwudziestu krajów! 

„Polska Muzyka Filmowa”, tak jak każdy koncert orkiestry Rebel Babel, to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Na koncercie z orkiestrą usłyszymy gościnnie wyjątkową Magdalenę Kumorek i Renatę Przemyk. Podczas wieczoru muzycy wykonają m.in. piosenki z filmów „Vabank” i „Akademia Pana Kleksa” czy z seriali „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”.
 
Obecnie Rebel Babel Film Orchestra pracuje nad ścieżką dźwiękową do malarskiej adaptacji powieści „Chłopi”, łącząc siły z BreakThru Films. To studio odpowiedzialne za produkcję nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

Muzyczne widowisko jest częścią prestiżowego projektu nieograniczonej orkiestry RBE „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej”. W jego ramach młodzi kompozytorzy interpretują utwory legendarnych polskich kompozytorów. RBFO prezentuje aranżacje m.in. Krzysztofa Herdzina, Łukasza „L.U.C.” Rostkowskiego, Pawbeatsa, Pawła Hulisza.

Sprawdź, gdzie i kiedy wystąpi Rebel Babel Film Orchestra, i zarezerwuj bilety na koncerty.

Recenzje (32)

2023-04-27 19:00:00 Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Koncert petarda, polecam!
Żuk
2023-04-27 19:00:00 Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Koncert super jedynie troszkę za krótki 🙂
Ana
2023-04-27 19:00:00 Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Koncert muzycznie na wysokim poziomie, aranżacje ciekawe, choć np. utwór z filmu Czterej Pancerni i Pies niemal nierozpoznawalny, wokal pani Magdaleny Kumorek rewelacja w połączeniu z naturalną kobiecością dodawał blasku oprawie muzycznej. Pani Renata Przemyk wypadła nieco słabiej, L. U. C. ma dobry kontakt z publicznością - niezależnie od wieku słuchaczy, choć styl jego ubierania się raczej nieodpowiedni do warunków i klimatu Filharmonii Pomorskiej. Podsumowując POLECAM !
Maniur
2023-04-27 19:00:00 Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Świetny koncert, z dużą dawką improwizacji i ciekawymi aranżacjami. Jedyne, do czego można się przyczepić, to długość koncertu - trochę ponad godzinę to zdecydowanie za krótko :-)
Asia
2023-04-27 19:00:00 Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Polecam
Jakub

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.