Blog

Kabaret Smile z NOWYM programem i skeczami w 2023 roku

Aleksandra Malich
Na scenie kabaretowej ci trzej panowie goszczą już od 20 lat i wcale nie zamierzają z niej zejść. I dobrze! Bo trudno znaleźć podobną grupę do Kabaretu Smile. Ci artyści potrafią doskonale odnaleźć się w każdej sytuacji i w każdym humorze – dlatego nie można przegapić ich „NOWEGO programu”, który przygotowali na swoje 20-lecie. A co w nim znajdziemy?

Początki Kabaretu Smile

Kabaret Smile powstał w 2003 roku w Lublinie i od początku tworzą go trzej panowie: Paweł „Szfagier” Szwajgier, Andrzej „Duffy” Mierzejewski i Michał „Kinio” Kincel. Choć – jak często podkreślają sami członkowie grupy kabaretowej – początki nie były łatwe, to można powiedzieć, że obecnie Smile jest jednym z najbardziej popularnych kabaretów w całym kraju. Wszystko zaczęło się podczas studiów – mimo prób i tworzenia nowych skeczów prawie całemu kabaretowi udało się te studia ukończyć.

Podczas swojej kariery byli wielokrotnie doceniani przez publiczność i krytyków. Swoją pierwszą nagrodę zdobyli w 2005 roku – było to III miejsce na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. W kolejnych latach byli nagradzani również podczas Przeglądów Kabaretowych PaKA w Krakowie, Przeglądów Kabaretowych K.O.K.S. czy na Przeglądzie Kabaretów Studenckich P.K.S. w Warszawie.

Najbardziej kultowe skecze Kabaretu Smile

Przez 19 lat działalności Kabaretu Smile można było zobaczyć, że panom nie brakuje pomysłów na nowe skecze i nie boją się żadnego humoru! Bez wątpienia, sukces kabaretu to nie tylko ciężka praca, ale też wnikliwa i celowa obserwacja codzienności, a następnie umiejętność przeniesienia wszystkich spostrzeżeń, konkluzji na scenę i okraszenie tego zaskakującą puentą.

Jednak, jeśli mielibyśmy wybrać kilka takich najbardziej kultowych skeczów Kabaretu Smile, to można by zaliczyć do tego grona wszystkie te, w których pojawia się Bożenka (w różowym szlafroczku i turbanie na głowie) i Marylin Manson (czasem kabaret stosuje pisownię Merlin). Tutaj chyba najbardziej pamiętnym wykonem był ten z XVII Mazurskiej Nocy Kabaretowej, podczas której Bożena i Merlin jedli śniadanie i… sprzęt okazał się bardzo złośliwy i postanowił się zepsuć „Merlin, Merlin, gadam do pałki”.

Innym – niemniej znanym – skeczem Smile jest „Wigilia”, która pokazuje odwróconą rzeczywistość świąteczną i trwające poszukiwania kosmetyków w kobiecej torebce – jak zapewne panie wiedzą – można w niej znaleźć wiele skarbów. Ciekawą propozycją był też wykon „Xavię i Jaś” – pokazujący rozmowę chłopców z przeszłości i przyszłości, którzy porównują swoje rzeczywistości.

Nie można również zapominać o świetnych parodiach piosenek, które najczęściej śpiewa Michał Kincel. W repertuarze Kabaretu Smile można już było usłyszeć między innymi: „Bździszewo” (w oryginale: „Empire State Of Mind” autorstwa Jaya-Z i Alicia Keys), „Błędy Językowe” (w oryginale Shontelle „Impossible” czy „Piosenka absolwenta”.

kabaret smile skecze

Bilety na 20-lecie Kabaretu Smile w 2023

Moglibyśmy wymieniać skecze i piosenki dużo dłużej, ale taka próbka powinna wystarczyć, żeby odświeżyć sobie kultowe występy Kabaretu Smile przed zbliżającym się wielkimi krokami 20-leciem grupy.

„NOWY” program to przede wszystkim dużo dobrego humoru w najlepszym stylu – panowie ze Smile’a  już nie raz udowodnili, że potrafią trafić swoimi żartami do każdego! Z zapowiedzi członków grupy kabaretowej wiemy, że na 20-lecie pokażą nam nowe przygody Bożeny i Merlina, ale zaprezentują nam też zupełnie nowe skecze z zastosowaniem najnowszej technologii. Warto dodać, że ma się pojawić także gość nie z tej planety! Nie można tego przegapić, więc czym prędzej rezerwujcie bilety na występy kabaretu Smile które będą odbywały się w całej Polsce. 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.