Paweł Szwajgier z Kabaretu Smile

Bio

Wieczny student i najwyższy członek Kabaretu Smile. W wolnej chwili – sportowiec, filantrop i miłośnik „Władcy pierścieni”. Paweł Szwajgier należy do jednej z najpopularniejszych formacji kabaretowych w Polsce.

Urodził się 12 listopada 1984 roku w Poniatowej. W wieku 16 lat przeprowadził się do Lublina, gdzie następnie podjął studia, w trakcie których poznał Andrzeja Mierzejewskiego i Michała Kincla. W 2004 roku trójka przyjaciół założyła Kabaret Smile. Od początku Paweł jest jednym ze współautorów programów przygotowywanych przez grupę.

Kabaret Smile – z nowym programem w 2022 roku

Paweł Szwajgier wraz z Kabaretem Smile wygrał dziesiątki wyróżnień na przestrzeni wielu lat, m.in. I miejsce i nagrodę publiczności w 2011 roku na XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”, nagrodę za najlepszy skecz („Praca”) w 2007 roku na XXIII Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie czy grand prix i nagrodę publiczności w 2008 roku na Festiwalu „Wawka” w Warszawie.

W 2022 roku grupa planuje ruszyć w występy po całej Polsce z zupełnie nowym programem na 20-lecie przygotowywanym od lat!

Ostatni program kabaretu, czyli „Tu i teraz”, skupiał się na pokazywaniu w krzywym zwierciadle naszych codziennych przeżyć. Twórcy podkreślali, że nie śmieją się z nikogo konkretnego, tylko z osobliwych wypadków, jakie nasze charaktery – różnorodne – przypadkowo wywołują. Program powstał przy aktywnym udziale fanów, którzy hashtagiem #obsewujemywas mogli wpływać na jego kształt.

W okresie pandemii Paweł Szwajgier został pomysłodawcą zrzutki wspierającej szpitale w Lublinie.

W wolnym czasie lubi oddawać się zajęciom sportowym – w szczególności interesują go golf, siatkówka oraz piłka nożna.

Paweł Szwajgier z Kabaretu Smile - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.