Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Paweł Szwajgier z Kabaretu Smile

Bio

Wieczny student i najwyższy członek Kabaretu Smile. W wolnej chwili – sportowiec, filantrop i miłośnik „Władcy pierścieni”. Paweł Szwajgier należy do jednej z najpopularniejszych formacji kabaretowych w Polsce.

Urodził się 12 listopada 1984 roku w Poniatowej. W wieku 16 lat przeprowadził się do Lublina, gdzie następnie podjął studia, w trakcie których poznał Andrzeja Mierzejewskiego i Michała Kincla. W 2004 roku trójka przyjaciół założyła Kabaret Smile. Od początku Paweł jest jednym ze współautorów programów przygotowywanych przez grupę.

Kabaret Smile – „Tu i teraz”

Paweł Szwajgier wraz z Kabaretem Smile wygrał dziesiątki wyróżnień na przestrzeni wielu lat, m.in. I miejsce i nagrodę publiczności w 2011 roku na XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”, nagrodę za najlepszy skecz („Praca”) w 2007 roku na XXIII Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie czy grand prix i nagrodę publiczności w 2008 roku na Festiwalu „Wawka” w Warszawie.

Ostatni program kabaretu, czyli „Tu i teraz”, skupia się na pokazywaniu w krzywym zwierciadle naszych codziennych przeżyć. Twórcy podkreślają, że nie śmieją się z nikogo konkretnego, tylko z osobliwych wypadków, jakie nasze charaktery – różnorodne – przypadkowo wywołują. Program powstał przy aktywnym udziale fanów, którzy hashtagiem #obsewujemywas mogli wpływać na jego kształt.

W okresie pandemii Paweł Szwajgier został pomysłodawcą zrzutki wspierającej szpitale w Lublinie.

W wolnym czasie lubi oddawać się zajęciom sportowym – w szczególności interesują go golf, siatkówka oraz piłka nożna.

Wydarzenia

05.12.2021
17:00
Kabaret Smile - nowy program: Tu i teraz
Centrum Kultury 105 Koszalin
05.12.2021
20:00
Kabaret Smile - nowy program: Tu i teraz
Centrum Kultury 105 Koszalin
12.05.2022
16:00
Kabaret Smile - nowy program: Tu i teraz
Sala Koncertowa CKK Jordanki Toruń
12.05.2022
19:00
Kabaret Smile - nowy program: Tu i teraz
Sala Koncertowa CKK Jordanki Toruń

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.