Blog

Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan – przeciwieństwa się przyciągają!

Agata Polcyn
Brunetka i blondynka. Dziewczyna z sąsiedztwa i zmysłowa femme fatale. Beę i Doris ze spektaklu „Pikantni” różni niemal wszystko – podobnie jak dwie wcielające się w nie aktorki. Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan pochodzą z zupełnie różnych światów, ale nie przeszkadza im to doskonale się dogadywać. I to nie tylko na scenie!

Anna Mucha – na scenie od dziecka

Debiutowała u Stevena Spielberga, grała w filmach Andrzeja Wajdy, a od niedawna odnajduje się w nowej ważnej roli – producentki teatralnej. Anna Mucha to pewna siebie, charyzmatyczna, dojrzała artystka. W roli uwodzicielskiej Bei czuje się jak ryba w wodzie.

Mucha ma na koncie występy zarówno w największych kinowych produkcjach, jak i w popularnych programach z małego ekranu – szeroka publiczność telewizyjna wciąż pamięta ją z roli Magdy w „M jak miłość”.

Nieważne jednak, w jakiej roli – Anna Mucha zawsze zwraca uwagę niebanalną urodą i charakterystycznym, perlistym śmiechem.

alt text

Ma naturalną tendencję do flirtu, uwielbia dwuznaczności i pikantne anegdoty, dlatego w spektaklu o czwórce swingersów doskonale się odnajduje.

Jej bohaterka w „Pikantnych” jest pewna siebie i gotowa na wyzwania, czyli dokładnie tak jak sama Anna Mucha. Aktorka do życia podchodzi z dużą odwagą, o czym może świadczyć choćby otwarcie zupełnie nowego rozdziału w życiu.

Od zeszłego roku Mucha jest już nie tylko aktorką, ale także producentka teatralną. Pierwszym projektem, w który się zaangażowała, jest zupełnie nowa wersja uwielbianego przez publiczność spektaklu „Przygoda z ogrodnikiem”.

Ostatni rok, chociaż spowolniony ze względu na pandemię, był dla aktorki intensywny. Zagrała m.in. w najnowszym filmie Patryka Vegi – „Miłość, seks & pandemia”.

Barbara Kurdej- Szatan – błyskotliwa kariera

Jej droga na szczyt wyglądała zupełnie inaczej. Publiczność poznała ją jako blondynkę z reklamy sieci Play, chociaż – w przeciwieństwie do Anny Muchy – Barbara Kurdej-Szatan ukończyła Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Wykształcenie nie od razu przyniosło jej sukces. Mucha pierwsze role grała już jako nastolatka, Kurdej-Szatan na debiut na dużym ekranie musiała poczekać.

alt text

Zaczynała w serialach, grając role epizodyczne. Można ją było zobaczyć m.in. w „Plebanii” i „Dwóch stronach medalu”. Razem z zespołem Saul City próbowała swoich sił w drugiej edycji programu „X Factor” – niestety, bez skutku. Przełomem była seria spotów reklamowych dla sieci Play. Z „blondynki z reklamy Playa” szybko urosła do rangi ogólnopolskiej gwiazdy, na stałe związanej z Telewizją Polską. Prowadziła wiele popularnych programów – m.in. „The Voice od Poland” czy „Dance Dance Dance”.

Sama wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” – i dotarła aż do finału.

Ważnym momentem w karierze Barbary Kurdej-Szatan było dołączenie do stałej obsady serialu „M jak miłość”. Wciela się tam w Joannę Chodakowską. Widzowie polubili ją także w roli Marii Biernackiej z serialu „W rytmie serca”.

W spektaklu „Pikantni” Barbara Kurdej-Szatan wciela się w rolę Doris – sceptycznie nastawionej do zaplanowanego przez jej męża czworokąta. To niejedyny kontakt Kurdej-Szatan z tematyką swingowania – aktorka zagrała też w komedii romantycznej pod tytułem „Swingersi”.

Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan w „Pikantnych”

Spektakl „Pikantni” to propozycja dla dorosłych widzów, którzy szukają rozrywki ze szczyptą erotyki. Spotkanie czwórki młodych bohaterów ma przywrócić rumieńce ich życiu łóżkowemu. Okaże się jednak, że ten wieczór będzie miał o wiele większe znaczenie i odbije się szerokim echem w życiu każdego z nich.

Obsadę „Pikantnych” poza sceną łączą bliskie, przyjacielskie relacje. Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan z radością spędzają razem czas i wspierają się w trudnych sytuacjach. Kiedy Barbara Kurdej-Szatan musiała przejść poród w realiach pandemii, Anna Mucha zaśpiewała jej pod szpitalnym oknem serenadę. Aktorki też wspierają się wzajemnie w walce z hejtem. Chociaż portale plotkarskie co chwilę przewidują ich konflikt, to przyjaźń Muchy i Szatan wciąż ma się doskonale!

Bilety

21.04.2024
15:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
21.04.2024
18:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
31.05.2024
19:00
Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze Otrębusy
16.09.2024
17:30
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
rozpoczęcie sprzedaży:
15.04.2024, godz. 11:00
Przypomnij
16.09.2024
20:15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
rozpoczęcie sprzedaży:
15.04.2024, godz. 11:00
Przypomnij

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.