Blog

Alicja Majewska i Artur Andrus z albumem „Koneserzy kolejnego dnia”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Jeden z niekwestionowanych fenomenów scenicznych, niezwykła osobowość i czarujący głos, powraca w 2022 roku z nowym albumem. Alicja Majewska, znana z przebojów „Odkryjemy miłość nieznaną” i „Jeszcze się tam żagiel bieli”, poczęstuje nas kolejnymi owocami współpracy z Arturem Andrusem i Włodzimierzem Korczem. Będą one, jak zawsze, świeże, soczyste i sycące. Wyjątkowe muzyczne trio zaspokoi artystyczny głód słuchaczy nową autorską płytą pt. „Koneserzy kolejnego dnia”. Nie możemy się doczekać!

Alicja Majewska – rodzice, wykształcenie, młodość, piosenki

Alicja Lucyna Majewska-Budzyńska urodziła się 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Ojciec Alicji Majewskiej był nauczycielem matematyki i śpiewu, a także kierownikiem szkoły w Olbierzowicach. Jej matka uczyła języków: polskiego i rosyjskiego. Piosenkarka ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie oraz studia na kierunku andragogika na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowała w 1968 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Później wielokrotnie występowała na KFPP w Opolu, gdzie otrzymywała nagrody za takie piosenki, jak „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Dla nowej miłości” i „Odkryjemy miłość nieznaną”. W latach 1972-1984 mężem artystki był konferansjer Janusz Budzyński.

Alicja Majewska – niezapomniane płyty i duety

Artystka może pochwalić się bogatą i różnorodną dyskografią. Do najsłynniejszych albumów Alicji Majewskiej należą między innymi „Bywają takie dni” (1976), „Piosenki Korcza i Młynarskiego” (1987), „Jeszcze się tam żagiel bieli – The best of” (1994), „Być kobietą – Złota kolekcja” (1999), „Odkryjemy miłość nieznaną” (2005), „Wszystko może się stać” (2016), „Żyć się chce” (2019). Piosenkarka współpracowała z wieloma polskimi artystami, w tym Wojciechem Młynarskim, Haliną Frąckowiak, Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Arturem Andrusem i Włodzimierzem Korczem.

Alicja Majewska z Arturem Andrusem i Włodzimierzem Korczem

Alicja Majewska nazywa Włodzimierza Korcza swoim muzycznym partnerem. Nagrywają razem od 45 lat! Włodzimierz Korcz pełni rolę kompozytora i aranżuje piosenki, które później artystka wykonuje. Stanowią jedyny w swoim rodzaju duet, co potwierdzają liczne wspólne wywiady. Doskonale dopełniają się na scenie, wspierają, ale czasem zmagają z konfliktami natury artystycznej… Alicja Majewska współpracuje również z Arturem Andrusem, który jest autorem wielu tekstów jej utworów. Na ostatnim albumie pt. „Żyć się chce”, są to piosenki „Wiesz” i „Na dwa dni”. Duet Alicji Majewskiej i Artura Andrusa znany jest również z utworu „O sercu szczerozłotym” z płyty „Wszystko może się stać”.

Majewska, Andrus i Korcz –  bilety na koncert premierowy „Koneserzy kolejnego dnia”

Trio Alicji Majewskiej, Artura Andrusa i Włodzimierza Korcza to znakomite teksty śpiewane fenomenalnym głosem do pięknych melodii. Takie połączenie usłyszymy na nowej płycie pt. „Koneserzy kolejnego dnia” oraz podczas premierowego koncertu w Warszawie. Jesienią 2022 roku odbędzie się niezwykły koncert Alicji Majewskiej, której na scenie towarzyszyć będą Warsaw String Quartet, kompozytor piosenek Włodzimierz Korcz oraz współautor płyty Artur Andrus. Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w 2022 roku! Bilety na koncert do nabycia na naszej stronie.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.