Alicja Majewska

Bio

Charyzmatyczna polska piosenkarka znana z utworów „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną” oraz „Być kobietą”. Swoją muzyczną karierę zaczęła w 1968 roku od występu na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Zagrała epizodyczną rolę w popularnym serialu „07 zgłoś się” i wystąpiła w krótkometrażowym filmie „Dziewczyny takie są” w reżyserii Marii Mrozek.

Artystka urodziła się we Wrocławiu, ale dzieciństwo spędziła we wsi Olbierzowice. Alicja Majewska jest absolwentką andragogiki na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Śpiewu uczyła się u Olgi Łady, wybitnej pedagożki, redaktorki muzycznej i tłumaczki współpracującej wiele lat z Polskim Radiem.

Alicja Majewska po debiucie na festiwalu w 1968 roku związała się z zespołem Partita. W grupie założonej przez Janusza Kępskiego śpiewała w latach 1971-1974. Po odejściu z zespołu rozpoczęła karierę solową od występu w programie telewizyjnym, który przyniósł jej rozgłos.

Wiele utworów wykonywanych przez piosenkarkę zostało nagrodzonych na różnych festiwalach i przeglądach. W swojej dyskografii Alicja Majewska ma aż osiemnaście płyt. Niektóre z nich są efektem współpracy z innymi znakomitymi artystami, jak choćby Zbigniewem Wodeckim czy Grzegorzem Markowskim.

Przez trzy edycje programu „The Voice Senior” pełniła rolę jurorki i trenerki.

Majewska, Andrus i Korcz – koncerty

W 2022 roku została wydana najnowsza płyta Alicji Majewskiej zatytułowana „Piosenki Korcza i Andrusa”. Premierze albumu towarzyszyła także publikacja książki „Koneserzy kolejnego dnia” autorstwa Artura Andrusa opowiadająca o legendarnym duecie muzycznym, czyli Alicji Majewskiej i Włodzimierzu Korczu, pianiście i kompozytorze.

Podczas koncertów promujących nową płytę swoje siły łączą na scenie Alicja Majewska, Artur Andrus i Włodzimierz Korcz. Usłyszymy premierowe utwory i wiecznie żywe przeboje sprzed lat.

Alicja Majewska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.