Kto się boi Virginii Woolf? - spektakl Teatru Polonia

Opis

4.4 / 5
25 ocen
Recenzje
Przygotujcie się na emocjonujący wieczór pełen sekretów i tajemnic! „Kto się boi Virginii Woolf?” to historia, która od dziesięcioleci porusza do głębi kolejne pokolenia widzów. Zobacz najnowszą adaptację z Ewą Kasprzyk w roli głównej.

Późną porą na kampusie niewielkiej uczelni spotykają się dwa małżeństwa. Martha i George – małżeństwo z długim stażem – mimo późnej pory przyjmuje gości. Odwiedza ich młode małżeństwo – Nick i Honey. Młodzi niespodziewanie zostają wciągnięci w kłótnię pomiędzy gospodarzami. Podczas mocno zakrapianej nocy dojdzie do ujawnienia głęboko skrywanych sekretów, które zburzą pozory ich życia.

Od powstania dramatu powstały tysiące inscenizacji oraz najgłośniejsza filmowa adaptacja z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych. W najnowszej adaptacji Jacka Poniedziałka zobaczymy w rolach Marthy i George’a Ewę Kasprzyk i Krzysztofa Dracza.

Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety online na „Kto się boi Virginii Woolf?” – spektakl, którym można się zachwycić!


Obsada:
Ewa Kasprzyk 
Krzysztof Dracz
 
Przekład: Jacek Poniedziałek
Scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Wideo i opracowanie muzyczne: Michał Dobrucki
Układ walk: Wiesław Chmieliński
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy: Maja Górecka / Magdalena Kłosińska
 
Czas trwania: 140 minut, 1 przerwa

Recenzje (25)

2023-07-16 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Sztuka świetna, Ewa Kasprzyk boska. Mile spędzony wieczór. Polecam.
netoperka
2023-07-16 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Oglądałam spektakl z mieszanymi uczuciami. Przeszkadza nadmiar wulgaryzmów. Gra aktorska wyśmienita.
VirguniaWoolf
2023-07-16 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Perfekcyjna sztuka z perfekcyjnie dobraną obsadą. Niesamowita Ewa Kasprzyk i mnóstwo emocji aż do ostatniej sceny. Bardzo polecam
Videlchan
2023-07-16 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Wspaniałe przedstawienie, głównie dzięki postaci Marthy i George'a granych przez Ewę Kasprzyk i Krzysztofa Dracza. Są to mistrzowsko skonstruowane portrety psychologiczne małżonków. którzy się kochają i nienawidzą, przyciągają i toczą wojnę, dręczą i zadają sobie ból a jednocześnie zrobiliby dla siebie wszystko. Każde z tych dwojga aktorów potrafiło w zupełnie różny sposób zbudować swoją postać, bardzo wyrazistą, ale nie przerysowaną, a każdy z widzów mógł się w tych postaciach przejrzeć i zobaczyć cząstkę siebie i swoich demonów. Jednocześnie wprowadzone elementy komedii dodały lekkości i nadziei, że nie wszystko jeszcze stracone i zawsze możemy podjąć próbę zmiany (ale siebie, nie partnera). Wysoko oceniam także reżyserię spektaklu. Mankamentem przedstawienia jest niestety gra dwójki młodych aktorów, szczególnie aktora, który zagrał swoją postać bez wyrazu, w sposób nieprzemyślany, a jego jedynym atutem był nagi tors i mięśnie wyćwiczone na siłowni. Brakuje temu aktorowi zarówno warsztatu, jak i pomysłu na rolę. Jego głos jest nienaturalny, brzmi jak amator w teatrzyku szkolnym. Szkoda, bo jest to ciekawa rola, która przez tę grę sprowadza postać do nic nieznaczącej. Nawet nie chce się zapamiętać nazwiska aktora, lepiej chyba wypada w roli celebryty.
Majorka
2023-07-16 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Polecam, do zastanowienia ale też śmieszne
EBB

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.