Agnieszka Żulewska

Bio

Aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na scenie współpracowała z cenionymi reżyserami teatralnymi – Krzysztofem Garbaczewskim, Eweliną Marciniak, Marcinem Liberem, Grzegorzem Jarzyną czy Jędrzejem Piaskowskim.

Na dużym ekranie pojawia się zarówno w rolach głównych, jak i epizodycznych. Do filmu „Chemia” aktorka przeszła całkowitą transformację – schudła, ścięła włosy. Za rolę w produkcji Bartosza Prokopowicza otrzymała nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w produkcji „Cicha ziemia” Agi Woszczyńskiej oraz „Nie zgubiliśmy drogi” Anny i Wilhelma Sasnalów.

Do zespołu aktorskiego TR Warszawa dołączyła w 2016 roku. Na deskach tego teatru wystąpiła w spektaklu „Inni ludzie”, „Cząstki kobiety” i „Robert Robur”. Wcześniej występowała także na innych polskich scenach – w Bydgoszczy, Wałbrzychu i kilku warszawskich.

Agnieszka Żulewska wcieliła się w hydrolożkę Jaśminę Tremer w serialu „Wielka Woda”, którego akcja nawiązywała do powodzi, która zalała Wrocław w 1997 roku.

Na swoim artystycznym koncie ma także role w realizacjach Teatru Telewizji oraz Teatru Polskiego Radia.

Agnieszka Żulewska w spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?”

Agnieszka Żulewska, na zmianę z Agnieszką Więdłochą i Justyną Ducką, odgrywa rolę Honey w spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?” w reżyserii Jacka Poniedziałka. U boku Honey stoi Nick. Tego bohatera odgrywa Antoni Pawlicki lub Piotr Stramowski. To historia pełna sekretów, kłamstw, sporów i mocnych słów.

Na uczelnianym kampusie spotykają się dwa małżeństwa. Para z długim stażem zaprasza nowożeńców na wieczornego drinka. Spokojne spotkanie szybko przeradza się w gwałtowną kłótnię między gospodarzami. Tego wieczora wszystkie pozory upadną. W rolach głównych występują Ewa Kasprzyk i Krzysztof Dracz.

Agnieszka Żulewska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.