Blog

Lato z kulturą 2023 – zapraszamy na koncerty i kabarety

Asia Tarasińska
Latem wiele osób marzy o wypoczynku nad morzem lub jeziorem, grillowaniu z przyjaciółmi i aktywnościach na świeżym powietrzu. Jednak warto pamiętać także o tym, że rozrywka kulturalna jest niezwykle ważna i może stanowić doskonałe uzupełnienie letnich atrakcji. Koncerty muzyczne i występy kabaretowe oferują nie tylko przyjemność, ale także niezapomniane przeżycia w wyjątkowej atmosferze. W naszym wakacyjnym repertuarze znajdziecie koncerty Lady Pank, Varius Manx, Tre Voci, Pawła Domagały oraz występy HuMore Show i grupy Neo-Nówka. Tego lata dzieje się u nas naprawdę dużo!

ato z muzyką – koncerty Pawła Domagały, Lady Pank, Varius Manx, Tre Voci

Wybierając się na letni koncert, można przenieść się w magiczny świat dźwięków i emocji. Ciepłe wieczory, otwarta przestrzeń lub kameralne sale z klimatem dodają takiemu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Koncerty latem mają swój urok – można połączyć przyjemność słuchania muzyki z relaksem na trawie lub tańcem pod gołym niebem. To także doskonała okazja do spotkania z innymi miłośnikami danego gatunku muzycznego.

Tego lata fani muzyki znajdą w repertuarze Adria Art zarówno nuty klasyczne, rozrywkowe, wiecznie żywe przeboje, jak i utwory czułe i wzruszające. Mówiąc krótko – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Lady Pank wyrusza w wakacyjną trasę „Słońcem opętani”. Taki sam tytuł nosi jeden z utworów zespołu. Piosenka została wydana w 2000 roku i od tamtej pory stanowi wakacyjny hit. Bo kto z nas nie chciałby „tańczyć z nią na plaży do utraty sił” jak śpiewa Jan Borysewicz? Koncerty „Słońcem opętani” to także świetna okazja, aby usłyszeć największe przeboje Lady Pank.

Jeśli lubicie wracać do przeszłości, w podróż do lat 90. zabierze Was Varius Manx. Historia tego zespołu jest naprawdę długa i ciekawa! Tak samo jak repertuar muzyków. Mają na koncie takie utwory jak „Piosenka księżycowa”, „Orła cień” oraz „Zamigotał świat”. W 1995 roku do grupy dołączyła Kasia Stankiewicz, która zaśpiewa także podczas koncertów „90. to się nie powtórzy”.

Jeśli lato to dla Was czas na muzyczne eksperymenty, poznawanie nowych połączeń i gatunków, mamy propozycję idealną. Zespół Tre Voci utworzony przez Wojciecha Sokolnickiego, Mikołaja Adamczaka i Miłosza Gałaja wykonuje pop-operowy. Wakacyjnej trasie koncertowej grupa nadała tytuł „Sen nocy letniej”. Nie zabraknie spektakularnych kompozycji, klimatu włoskiego wybrzeża, ale i zatłoczonych kawiarni Nowego Jorku.

W letnie wieczory swoim głosem otuli Was także Paweł Domagała. Najnowsza płyta artysty „Narnia” to osobista podróż i unikatowy rodzaj muzycznego pamiętnika. Wokalista zawsze zaprasza publiczność do swojego świata pełnego rodzinnego ciepła i prostych obserwacji dotyczących życia codziennego. Podczas koncertów „Narnia Tour” usłyszycie najnowsze piosenki Pawła Domagały.

 

Lato z kulturą, lato z kabaretami – HuMore Show i NeoNówka

Występy kabaretowe również cieszą się dużym zainteresowaniem latem. To czas, kiedy humor i śmiech są niezwykle ważne. Kabaret to sztuka, która potrafi doskonale odprężyć podczas urlopu. W trakcie letnich występów kabaretowych można zapomnieć o troskach dnia codziennego i na chwilę przenieść się do świata dowcipów, satyry i inteligentnego humoru.

HuMore Show: Młodzi, Moralni i goście” to kabaretowe wydarzenie sezonu! Na jednej scenie tego samego wieczoru występują artyści bawiący publikę na kilkanaście różnych sposobów – skecze, improwizacje, piosenki satyryczne, stand-up. Widowisko tworzą: Robert Górski, Robert Korólczyk, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów oraz Igor Kwiatkowski.

Lato z kulturą i kabaretem współtworzy także Kabaret Neo-Nówka. W swoim najnowszym programie rozprawiają się z powiedzeniem, że „tradycja to rzecz święta”. Nie zabraknie politycznych komentarzy, ale i odświeżonych skeczów sprzed lat.

Lato z kulturą – bilety na kabarety, bilety na koncerty 2023

W naszym wakacyjnym repertuarze znajdziecie szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych. W lipcu i sierpniu organizujemy koncerty i kabarety pod hasłem „lato z kulturą”. Dlaczego? Bo będzie gorąco, będzie koncertowo i wesoło! Musicie do nas dołączyć.

Rozrywka kulturalna latem pozwala w pełni cieszyć się okresem wakacyjnym. Koncerty i występy kabaretowe tworzą unikalne wspomnienia i umożliwiają odkrywanie nowych artystów oraz gatunków muzycznych. Macie także okazję poznać różne definicje humoru. Zabierzcie ze sobą rodzinę i przyjaciół. Wspólnie spędzony czas z bliskimi to najlepszy sposób na cudowne wspomnienia.

Niech to lato będzie pełne niezapomnianych doświadczeń i artystycznych inspiracji! Bilety na koncerty oraz bilety na kabarety w ramach lata z kulturą 2023 czekają na Was w odpowiednich zakładkach. Muzyczny repertuar na lipiec i sierpień znajdziecie w zakładce „Koncerty”. Natomiast wakacyjny harmonogram występów kabaretowych ukaże się Wam, gdy klikniecie w zakładkę „Kabarety”.

To idealny czas na lato z kulturą!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.