Krystyna Tkacz

Bio

Ceniona od lat aktorka oraz piosenkarka, która swój debiut teatralny miała ponad 50 lat temu. Dzięki swoim niezrównanym umiejętnościom i pracowitości wciąż prezentuje najwyższy poziom artystyczny. Krystyna Tkacz zawsze z uśmiechem i pogodą ducha wychodzi do widzów, zostawiając na scenie całe serce. Na jej dorobek artystyczny składają się albumy muzyczne, role w spektaklach teatralnych, filmach i serialach.

Krystyna Tkacz, a właściwie Józefa Krystyna Tkacz, to wrocławianka urodzona 19 marca 1947 roku. Już w latach młodości wiedziała, jaką drogę kariery chciałaby obrać. Ukończyła szkoły muzyczną i baletową oraz PWST w Krakowie.

Jej pierwszą rolą w teatrze była postać Klary w „Zemście” w reż. Romana Kordzińskiego w Teatrze Polskim w Poznaniu. Przez lata współpracowała z wieloma polskimi teatrami, przede wszystkim warszawskimi: Teatrem Komedia, Współczesnym, Romą, Narodowym, Polonią, Kamienicą, Och-Teatrem, a także Teatrem Kwadrat.

Pracę na planach filmowych i serialowych rozpoczęła już w latach 70., a do jej najbardziej rozpoznawalnych kreacji zaliczyć można żonę Kotka w serialu „Alternatywy 4” oraz Michalikową ze „Zmienników”. Pomimo wieloletniej pracy aktorskiej, Krystyna Tkacz nie zrezygnowała z kariery i wciąż pojawia się w różnych produkcjach. W 2023 roku wcieliła się w rolę Teresy w komedii „Uwierz w Mikołaja”. Jako aktorka dubbingowa, Krystyna Tkacz wystąpiła w wielu polskich wersjach kultowych animacji dla dzieci, takich jak „My Little Pony”, „Piękna i Bestia” czy „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Do muzycznych osiągnięć Krystyny Tkacz bez wątpienia należą cztery albumy, wydane w latach 1988-2013. Ostatni album artystki nagrany został we współpracy z Arturem Barcisiem oraz Stanisławą Celińską i jest hołdem dla piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Krystyna Tkacz w 2013 roku odznaczona została Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zobacz Krystynę Tkacz na żywo – koncerty i spektakle z udziałem aktorki

Krystyna Tkacz pojawia się na scenie zarówno w spektaklach komediowych, jak i wyjątkowych koncertach. Aktorka występuje w spektaklu „Ożenek”, wyreżyserowanym przez Janusza Gajosa. W komedii grają również Paweł Domagała, Krzysztof Dracz, Sławomir Pacek, Krzysztof Stelmaszyk, Julia Wyszyńska i inni.

Jako wokalistka Krystyna Tkacz pojawia się gościnnie na koncertach Piotra Bukartyka „40 lat z hakiem” razem z Arturem Barcisiem i Grażyną Łobaszewską.


Poznań

Poznań

Krystyna Tkacz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.