Blog

Paleta barw miłości Ralpha Kaminskiego

Artur Eichhorst
Najbardziej romantyczny koncert tego lata nie może obyć się bez nastrojowych piosenek Ralpha Kaminskiego. Poniżej proponujemy nasze subiektywne zestawienie utworów z płyty “Młodość”, które najmocniej chwytają za serce.

Już 27 sierpnia Płock stanie się romantyczną stolicą Polski. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu Płock Romantyków, podczas którego na jednej scenie wystąpią obok siebie trzy zupełnie różne muzyczne charaktery: Kasia Lins, Sorry Boys i Ralph Kaminski.

Dzieli ich styl, dzieli ich rodzaj scenicznej energii, ale jedna rzecz niewątpliwie ich łączy: romantyzm, którym podzielą się z publicznością płockiego amfiteatru.

Taki niebanalny dobór artystów gwarantuje fanom niezapomniane chwile przy wielu poruszających piosenkach o miłości w jej różnych obliczach.

Ralph Kaminski – artysta nieszablonowy

Twórczość trzeciego z wykonawców jest nasycona emocjami, niebywałą dawką wrażliwości i osobistymi doświadczeniami. Ralph Kaminski to obecnie jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty, reżyseruje teledyski, drobiazgowo kreuje swój oryginalny wizerunek... Okazjonalnie nawet grywa w teatrze.

alt text

Kaminski jest niewątpliwie w czołówce najbardziej wszechstronnych artystów i wymyka się prostym kategoriom. Nieustannie się rozwija, co w ostatnim czasie przejawia się nie tylko poprzez twórczość solową, ale również w postaci owocnej współpracy z innymi wykonawcami.

W 2019 roku ukazał się drugi studyjny album wokalisty. Już debiutancka płyta Ralpha Kaminskiego, czyli „Morze” z 2016 roku, była dziełem bardzo intymnym i emocjonalnym, ale to wraz z nagraniem „Młodości” artysta otworzył drzwi do swojego wewnętrznego świata jeszcze szerzej.

Przed koncertem warto zrobić przegląd najpiękniejszych miłosnych piosenek Ralpha Kaminskiego. Jakie utwory tego barwnego artysty będziemy mogli usłyszeć w płockim Amfiteatrze?

Pierwsza miłość

Tak kocha się tylko jeden raz! Pierwsza miłość zajmuje szczególne miejsce w życiu niemal każdego człowieka. Motylki w brzuchu, bezgraniczne zauroczenie, duża dawka słodkiej naiwności, klapki na oczach, plany na wspólną przyszłość aż po grób, potem złamane serce i tęsknota, a na końcu piękne wspomnienia...

Taka jest właśnie młodzieńcza miłość, o której śpiewa Ralph Kaminski w piosence „2009”. „I mówię o kochaniu, gdzie w nosie miałem cały świat”.

nie bez powodu ta fraza powtarza się w tekście kilkukrotnie. Kto z nas nie przeżył tego samego?

Pogodna melodia z niejednoznacznym tekstem o wzlotach i upadkach, które zwykle towarzyszą wczesnym romantycznym doświadczeniom, z pewnością przywoła osobiste wspomnienia w pamięci niejednego słuchacza. A któż nie chciałby raz jeszcze przeżyć pierwszej miłości? „2009” Ralpha Kaminskiego to wehikuł czasu, dzięki któremu możemy choć na chwilę powrócić do momentu pierwszego zakochania.

Poświęcona młodość

Miłość to nierzadko bezgraniczne poświęcenie i oddanie się w całości drugiej osobie. O tym Ralph Kaminski śpiewa w poruszającej “Młodości” – piosence, nieco na przekór swojemu tytułowi, nad wyraz dojrzałej. Utwór, noszący tę samą nazwę, co cała płyta, można potraktować jako pożegnanie z pewnym okresem życia i wyznaczenie nowego etapu twórczości artysty.

Utwór ma wyjątkowo intymny charakter, ale emocje w nim opisane są uniwersalne i dotyczą wielu zakochanych. Szczególnie osoby, które doświadczyły kiedyś nieszczęśliwej miłości zidentyfikują się z treścią piosenki. W trakcie słuchania “Młodości” na pewno po niejednym policzku popłynie łza.

Trudna relacja z ojcem

Miłość ma wiele imion. Jednym z jej obliczy jest uczucie pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Dodajmy: uczucie, które nie zawsze jest łatwe. O takiej właśnie niejednoznacznej relacji, bez banału, lukru i upiększeń, opowiada melancholijna piosenka „Tata” Ralpha Kaminskiego, stanowiąca pewne rozliczenie przeszłości i swego rodzaju autoterapię. Wokalista prezentuje w niej całą gamę różnych emocji – pojawia się tam tęsknota, poczucie pustki, wyraźne są również wyrzuty wobec ojca. Cała płyta „Młodość” jest bardzo osobista, wręcz intymna, ale to w piosence „Tata” artysta chyba najbardziej odsłania się przed swoimi fanami.

Magiczne koncerty Ralpha

Na szczęście wywołana pandemią przerwa w koncertowaniu dobiega końca i już niebawem usłyszymy Ralpha na żywo. A każdy koncert Kaminskiego to prawdziwa perełka, łącząca profesjonalizm, niebywałą dbałość o każdy detal, z autentycznymi emocjami, magiczną aurą i świetnym kontaktem z publicznością. Fani mogą być pewni, że płocki występ wokalisty również będzie taką właśnie perełką.

Bilety na Płock Romantyków zarezerwujecie na naszej stronie!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.