Artysta

Kasia Lins

Bio

Kasia Lins to młoda, utalentowana artystka, która uzyskała szeroki rozgłos po udziale w programie „X Factor”. Ma na koncie trzy studyjne płyty. Ostatni krążek artystki, pt. „Moja wina”, to dojrzały materiał, który zachwycił polską publiczność i postawił Kasię Lins na czele młodej awangardy.

Kasia Lins urodziła się 1 czerwca 1990 roku w Poznaniu. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na pianinie. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu Kasia Lins zaczęła studiować wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W 2013 roku artystka zadebiutowała pierwszą studyjną, anglojęzyczną płytą pt. „Take My Tears”. Płyta zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą – w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Po pięciu latach światło dzienne ujrzała druga płyta Kasi Lins – „Wiersz ostatni”. Za ten album Kasia Lins otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii album roku pop alternatywy.

Kasia Lins z płytą „Moja wina”

W 2020 roku Kasia Lins wydała kolejną, najbogatszą z dotychczasowych płyt pt. „Moja wina”. To rockowa poezja. Wokalistka inspirowała się takimi artystami jak Nick Cave, Leonard Cohen czy PJ Harvey.

Teksty i brzmienia są inspirowane muzyką sakralną. Kasia Lins otrzymała za album „Moja wina” Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. To idealna płyta dla osób, które chcą poczuć się zrozumiane w chwilach samotności.

Teraz artystkę będzie można zobaczyć na scenie obok innych, niebanalnych młodych twórców. W sierpniu wystąpi w Płocku u boku Ralpha Kaminskiego i zespołu Sorry Boys.

Artysta reprezentowany przez agencję Revolume.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.