Kasia Lins

Bio

Kasia Lins to młoda, utalentowana artystka, która uzyskała szeroki rozgłos po udziale w programie „X Factor”. Ma na koncie trzy studyjne płyty. Ostatni krążek artystki, pt. „Moja wina”, to dojrzały materiał, który zachwycił polską publiczność i postawił Kasię Lins na czele młodej awangardy.

Kasia Lins urodziła się 1 czerwca 1990 roku w Poznaniu. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na pianinie. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu Kasia Lins zaczęła studiować wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W 2013 roku artystka zadebiutowała pierwszą studyjną, anglojęzyczną płytą pt. „Take My Tears”. Płyta zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą – w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Po pięciu latach światło dzienne ujrzała druga płyta Kasi Lins – „Wiersz ostatni”. Za ten album Kasia Lins otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii album roku pop alternatywy.

Kasia Lins z płytą „Moja wina”

W 2020 roku Kasia Lins wydała kolejną, najbogatszą z dotychczasowych płyt pt. „Moja wina”. To rockowa poezja. Wokalistka inspirowała się takimi artystami jak Nick Cave, Leonard Cohen czy PJ Harvey.

Teksty i brzmienia są inspirowane muzyką sakralną. Kasia Lins otrzymała za album „Moja wina” Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. To idealna płyta dla osób, które chcą poczuć się zrozumiane w chwilach samotności.

KAsię Lins możemy zobaczyć na żywo jesienią 2022 roku w roli gościa projektu "Anawa 2020", gdzie wystąpi m.in. z Wojciechem Waglewskim, Voo Voo, Kasią Nosowską i Krzysztofem Zalewskim.

Artysta reprezentowany przez agencję Revolume.

Kasia Lins - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.