Blog

Ralph Kaminski i „Kosmiczne energie” – wyjątkowy koncert w Płocku

Anna Stankiewicz-Sztybel
Ralph Kaminski to jedna z najciekawszych osobowości polskiej muzyki. Jego „Kosmiczne energie” na YouTube mają już ponad 4 mln wyświetleń. W tym roku Kaminski zagra koncerty w Radomiu i Płocku. Na scenie spotka się m.in. z Kasią Lins i Sorry Boys.
  1. Ralph Kaminski - skąd pochodzi?
  2. Kaminski w „Szansie na sukces”
  3. Ralph Kaminski w „X Factorze”
  4. Pierwsza płyta Ralpha Kaminskiego
  5. Ralph Kaminski i jego „Kosmiczne energie”
  6. Ralph Kaminski mówi: „Czy ty słyszysz mnie?”
  7. Koncert Ralpha Kaminskiego na Płock Romantyków

Ralph Kaminski ma na swoim koncie dwie płyty – „Morze” oraz „Młodość”. Jest zwycięzcą Bestsellerów Empiku i Fryderyków. Niedawno został również „Mężczyzną roku” polskiego wydania magazynu „Glamour”. Na klimatyczne koncerty Ralpha w 2021 będzie można się wybrać w Radomiu oraz w plenerze w Płocku. Poznajcie historię chłopaka z Jasła.

Ralph Kaminski – skąd pochodzi?

Jasło to mała miejscowość, która staje się zagłębiem talentów. To stamtąd pochodzi Ralph Kaminski, ale też jego kuzyn Michał Szpak i młoda gwiazda Roksana Węgiel. Kaminski już w młodości uczył się w klasie skrzypiec. Mając 11 lat, zaczął śpiewać w Jasielskim Domu Kultury.

W jednym z wywiadów Ralph Kaminski powiedział: „Od przedszkola interesowało mnie wszystko, co związane jest ze sceną.

Z okazji Dnia Mamy zorganizowali przedstawienie, gdzie zaśpiewałem a capella z koleżanką. To chyba wtedy moja mama zauważyła, że potrafię śpiewać. To ona zaczęła podsuwać mi pomysły udziału w konkursach i później, w czasie podstawówki, zapisała mnie na lekcje śpiewu do lokalnego domu kultury”.

alt text

Kaminski w „Szansie na sukces”

Kariera Ralpha Kaminskiego nabrała tempa po występie w „Szansie na sukces”. Artysta wykonał na scenie piosenkę „Objazdowe nieme kino” zespołu Perfect. Dwa lata później zdobył grand prix na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia” za utwór „The Hill”. Dzięki wygranej został dostrzeżony przez Marka Kościkiewicza, który zaproponował mu współpracę. Jak później wielokrotnie podkreślał, to właśnie ten festiwal był najważniejszy w jego dotychczasowym życiorysie.

Ralph Kaminski w „X Factorze”

Po pierwszych sukcesach na małym ekranie Ralph Kaminski postanowił ponownie spróbować swoich sił w telewizji.

W 2012 roku mogliśmy oglądać jego poczynania w programie „X Factor”. 21-letni artysta wykonał przed jury piosenkę „Don’t Know Why” Norah Jones.

Kaminski zauroczył publiczność zgromadzoną w studiu i przeszedł pierwszy etap. Niestety, jego droga w „X Factorze” nie trwała długo. Artysta odpadł na etapie bootcampu, polegającego na występach solowych i grupowych zakwalifikowanych uczestników. Ralph Kaminski wystąpił wtedy z Dawidem Podsiadło i Marcinem Spennerem.

Pierwsza płyta Ralpha Kaminskiego

W 2016 roku Kaminski pojawił się na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Był jednym z wykonawców muzyki alternatywnej, zaproszonych przez TVP Kultura. Tego dnia zaśpiewali również Kortez i Katarzyna Nosowska.

Chwilę później Kaminski wydał swój debiutancki album – „Morze”. Krążek promowały takie utwory jak: „Podobno”, „Zawsze” i „Meybick Song”. Wszystkie z nich są utrzymane w klimacie delikatnego, artystycznego popu. Możemy doszukać się tutaj dźwięków fortepianu i skrzypiec. Wisienką na torcie jest aksamitny głos Kaminskiego.

Ralph Kaminski i jego „Kosmiczne energie”

Przez następne trzy lata Kaminski występował na koncertach w całej Polsce. Publiczność mogła usłyszeć go m.in. na Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival. Ralph zachwycił też jury Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wykonanie utworów „Witajcie w naszej bajce” i „Na zakręcie” przyniosło mu zwycięstwo. Pod koniec 2019 roku Kaminski wydał dwa single zapowiadające jego drugi album – „Młodość”. Te utwory do dziś nuci cała Polska. „Kosmiczne energie” to kompozycja na pograniczu muzyki filmowej i ambitnego popu. To kosmiczny lot do odległej galaktyki połamanych serc i naiwnych marzycieli. W drugim utworze Ralph Kaminski życzy nam „Wszystkiego najlepszego”.

„W utworze opowiadam o swoim smutnym lecie spędzonym w rodzinnym mieście i o tym, co działo się w mojej głowie. Akcja klipu odbywa się w nierzeczywistym miasteczku. W powietrzu unosi się melancholijny klimat schyłku lata, ostatnich gorących dni. Mieszkańcy są odzwierciedleniem ludzi w naszym społeczeństwie, bliskich oraz idoli, a także naszych marzeń. Pomimo kameralnego otoczenia w miasteczku nie brakuje atrakcji” – opowiadał w wywiadzie Ralph Kaminski.

Na płycie „Młodość” artysta postawił na nowy image. Zmieniła się nie tylko jego garderoba, ale także fryzura. Krótkie włosy zastąpił długą blond peruką.

Ralph Kaminski mówi: „Czy ty słyszysz mnie?”

Ostatnio Ralph Kaminski postanowił wesprzeć młodych muzyków. A wszystko to za sprawą singla „Czy Ty słyszysz mnie”, który nagrał wspólnie z Darią Zawiałow, Schafterem i Michałem Kushem. Piosenka została stworzona w ramach projektu Puma Talent.

Dzięki utworowi artyści zwracają się do wszystkich niepokornych, zdolnych ludzi, którzy podążają za swoim talentem i mają odwagę być inni. Kaminskiego można również usłyszeć w piosence „Wodymidaj“, którą wykonał wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni.

Artysta zdradził w swoich social mediach, że pierwsze podejście do wspólnego nagrania utworu „Wodymidaj” odbyło się latem w wyjątkowych okolicznościach, bo na łódce!

Niestety, z powodu problemów technicznych tamto nagranie nie ujrzało światła dziennego. Na szczęście artystom udało się mimo wszystko sfinalizować projekt. Teledysk został nagrany w filharmonii z udziałem sekcji smyczkowej.

Koncert Ralpha Kaminskiego na Płock Romantyków

Latem w Płocku odbędzie się Płock Romantyków. Wśród wykonawców pojawią się m.in. Ralph Kaminski, ale również Kasia Lins i Sorry Boys. Lins to uczestniczka programu „X Factor” i laureatka Fryderyków. Sorry Boys ma na swoim koncie m.in. nagrodę dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy i Fryderyka w kategorii album roku alternatywa.

Rezerwuj bilety na Płock Romantyków

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.