Blog

Urodzinowa trasa Piotra Cugowskiego. Jubileuszowe koncerty „40 i 4”!

Ola Malich
Nazwisko Cugowski to synonim znakomitej muzyki i wielu emocji na koncertowym szlaku. Tym razem to Piotr Cugowski zaprasza fanów i fanki swojego talentu na niezwykłą trasę koncertową z okazji swoich urodzin. Największe przeboje i premierowe utwory wybrzmią na jubileuszowych koncetach „40 i 4”.

Piotr Cugowski – początki kariery, zespół Bracia, najlepsze utwory

Piotr Cugowski urodził się w 1979 roku w Lublinie. Od 1997 roku, razem z bratem Wojciechem współtworzył zespół Bracia, który szybko zyskał rozgłos. Wspólnie wydali sześć płyt studyjnych i występowali jako support dla znanych grup, takich jak Whitesnake czy Wishbone Ash.

W 2002 roku Piotr Cugowski zdobył główną nagrodę na Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za swoje wykonanie utworu „Jednego Serca" Czesława Niemena. Artysta pojawił się także w programie muzycznym Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej o nazwie „Przebojowa noc", gdzie wykonał utwór „Roxanne" z repertuaru The Police. Ponadto, Cugowski nagrał ścieżki dźwiękowe do filmów takich, jak „Kurczak Mały" od Disneya oraz „Kochaj i Tańcz". Widzowie mieli również okazję oglądać go w roli jurora w programach rozrywkowych, takich jak „MTV Rockuje” czy „The Voice of Poland”.

W swojej karierze Cugowski wylansował wiele absolutnie fantastycznych kawałków – takich, które poruszają nie tylko nogi do tańca, ale przede wszystkim duszę i serce. Do takich można bez wątpienia zaliczyć piękną balladę „Kto nie kochał” czy bezbłędną piosenkę „Nie proszę o więcej”, która ściska serducho. Nie możemy też zapominać o świetnych kawałkach, które Piotr Cugowski nagrywał razem z bratem. Tu na szczególne wyróżnienie zasługuje „Nad przepaścią”. Znakomitym wykonaniem był także Cugowski Kwartet i ich kawałek „Zaklęty krąg”.

Artystyczna rodzina Cugowskich

Jest częścią rodziny z głęboko zakorzenionymi tradycjami muzycznymi – jako syn Krzysztofa Cugowskiego. Piotr kształcił swoje umiejętności muzyczne w szkole im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a już w czasach szkolnych aktywnie współpracował z różnymi zespołami, w tym In Tenebris oraz Tipsy Train.

Seniora Cugowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Pięćdziesiąt lat na scenie, tysiące fanów i fanek jego niewątpliwego talentu i nieprzerwana sława mówią same za siebie. Bracia Piotra Cugowskiego – Wojciech i Chris – także zajmują się sztuką. Wojciech był współautorem projektu muzycznego Bracia. Razem przez ponad 20 lat zachwycali fanów dobrej muzyki pop-rockowej. Najmłodszy Chris został aktorem. Można go było zobaczyć w serialu Netflixa – „Bridgertonowie”, a także w musicalu „All Shook Up”.

Piotr Cugowski – koncerty 40 i 4

W tym roku – z okazji dość niezwykłego jubileuszu – 44. urodzin – zaprasza na przepiękną muzyczną wyprawę. Miłośnicy i miłośniczki wyjątkowego głosu Piotra Cugowskiego mogą liczyć na niesamowitą energię rockowych wykonań i nutę nostalgii. Podczas koncertów z cyklu „40 i 4” nie zabraknie oczywiście emocji – a te związane będą nie tylko z nowymi aranżacjami znanych kawałków, ale też z premierowymi numerami – będącymi zapowiedziami nadchodzącej płyty.

Pozwól się wciągnąć na pokład wyjątkowego muzycznego rejsu. Kapitan Cugowski zapewni doskonałą muzykę i rozrywkę. Zerknij już teraz do naszego repertuaru i zarezerwuj bilety na koncerty Piotra Cugowskiego!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.