Blog

Koncerty, spektakle, kabarety 2021. Na co czekamy w nowym roku?

Agata Polcyn
2020 rok nas nie oszczędzał. Dlatego tym razem, zamiast tradycyjnych postanowień, wolimy przygotować listę rzeczy do zrobienia, jak to wszystko się już skończy. Z nadzieją na powrót kultury do życia prezentujemy subiektywny przewodnik po wydarzeniach, na które mamy nadzieję się wybrać. Które spektakle, koncerty i kabarety trzeba zobaczyć w 2021 roku?

Ostatnie kilka miesięcy to czas potężnego kulturalnego głodu. Janusza Chabiora, zamiast na scenie, oglądaliśmy w reklamach OLX. Andrzej Seweryn musiał zrezygnować z planów dotyczących swojego monodramu poświęconego twórczości Szekspira. Wiele teatralnych premier – jak np. spektakl „Oszuści” z Gabrielą Muskałą i Zbigniewem Zamachowskim – w ogóle nie doszło do skutku.

Niewiele lepiej 2020 wyglądał z perspektywy miłośników muzyki na żywo. Sebastian Riedel z zespołem Cree nie zagrał w warszawskiej Stodole muzycznego wspomnienia o swoim legendarnym ojcu. Wiele fanek Michała Szpaka koncerty, na które czekały, musiało zaplanować na przyszły rok.

Pewnym pocieszeniem były letnie imprezy w amfiteatrach – koncerty grali z nami muzycy Lady Pank, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i Katarzyna Nosowska.

alt text

Letnie wydarzenia dały też okazję, żeby odreagować lockdown przy skeczach najlepszych komików podczas Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie. Tak, lato nie było takie złe. Ale to wciąż nie to samo co kultura działająca na pełnych obrotach!

Spektakle 2021 – czas na powrót do teatru!

Miłośnikom dobrego teatru ostatni rok naprawdę dał w kość. Wiele instytucji próbowało temu zaradzić, udostępniając nagrania spektakli online. Jednak każdy wytrawny teatroman wie, że obejrzenie zarejestrowanego przedstawienia to zaledwie namiastka tego, co przeżywamy podczas wizyty w teatrze.

Tylko nieliczni widzowie mieli okazję zobaczyć na żywo premierowy spektakl „Wąsik”. Świetna obsada – m.in. Marta Wierzbicka, Maurycy Popiel, Misiek Koterski, Jarosław Boberek, Mirosław Baka – na kolejne występy musi czekać do końca lockdownu. My też czekamy, aż „Wąsik” wróci na scenę – to nie tylko zabawna komedia, ale też ciekawa historia o przemianie głównego bohatera z chłopca w mężczyznę. Oby w 2021 roku udało nam się wreszcie zobaczyć „Wąsika” na żywo!

Niewiele razy udało się też w ubiegłym roku wystawić „Same plusy”. Główne role grają tu Gabriela Muskała i Łukasz Simlat. Przedstawienie Garnizonu Sztuki udowadnia, że korpo (a przynajmniej jego pracownicy) nie musi być bezduszne.

alt text

Podobny los spotkał teatralną adaptację filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z Szymonem Bobrowskim, Olgą Bołądź, Bartłomiejem Topą i Anitą Sokołowską. Ale niektórym widzom, bardzo spragnionym sztuki na żywo, udało się zobaczyć spektakl w wakacje w ostródzkim amfiteatrze. Sprawdźcie nowe terminy spektaklu „Dobrze się kłamie”.

Spektakl „Oszuści” miał zostać zagrany po raz pierwszy wiosną ubiegłego roku – niestety, data premiery przypadła na okres lockdownu. Wszystkie teatry w Polsce były wtedy zamknięte. Mamy nadzieję, że w tym roku spektakl uda się wreszcie zobaczyć – zapowiada się widowiskowo! O najwyższy poziom przedstawienia dbają wybitni aktorzy – m.in. Gabriela Muskała, Zbigniew Zamachowski i Piotr Grabowski.

Czy uda im się odnaleźć w sieci kłamstw plecionej w ramach trzech różnych związków? Dowiemy się podczas pokazów spektaklu „Oszuści” w 2021.

Poza nowościami chętnie wybierzemy się też na przedstawienia, które już dobrze znamy – nie możemy się doczekać, kiedy kolejny raz zobaczymy „Pikantnych” z Anną Muchą, Mikołajem Krawczykiem i Mikołajem Roznerskim czy „Nerwicę natręctw” ze Zdzisławem Wardejnem i Arturem Barcisiem.

Koncerty 2021 – gdzie będziemy szaleć pod sceną?

Też tęsknicie za koncertami? My już naprawdę nie możemy się doczekać swobodnej zabawy pod sceną.

Michał Szpak koncerty z okazji swoich 30. urodzin zagra z rocznym opóźnieniem. Co z tej okazji szykuje dla swoich fanek artysta, wciąż jest owiane tajemnicą, ale z pewnością szykuje się wspaniałe muzyczne widowisko.

alt text

Wiele emocji budzi też zupełnie nowe wydarzenie na scenie hiphopowej – RapTour. To ogólnopolska trasa hiphopowa, podczas której siły łączą najlepsi artyści gatunku – pierwszy koncert ma się odbyć w Bydgoszczy, sprzedaż biletów już ruszyła! RapTour to świetna okazja, żeby poczuć ponownie festiwalowy klimat.

Z dużą ekscytacją czekamy też na koncerty Ralpha Kaminskiego – artysta zachwyca niezwykłą aranżacją każdego występu, ale największe wrażenie robią jednak na nas jego umiejętności wokalne.

W ubiegłym roku mieliśmy rozpocząć z nim współpracę, jednak reżim sanitarny pokrzyżował nam plany. Oby koncerty w 2021 doszły do skutku!

Chętnie zobaczymy też wreszcie koncert Meli Koteluk – wciąż nie udało nam się usłyszeć na żywo materiału z jej krążka „Migawka”. Mamy też nadzieję, że poza zwykłymi koncertami 2021 przyniesie nam też festiwale muzyczne – brakuje nam już zabawy na świeżym powietrzu.

Kabarety 2021 – KMN i Neo-Nówka z nowym materiałem

Śmiech to zdrowie – a sytuacje trudne i niewiarygodne najlepiej oswoić właśnie dzięki poczuciu humoru. Dlatego czekamy już na nowe skecze najlepszych polskich kabaretów. Z zupełnie nowym programem na scenę powraca Kabaret Moralnego Niepokoju – hasłem przewodnim będzie „Za długo panowie byli grzeczni”.

alt text

Od artystów kabaretu Neo-Nówka wiemy, że oni też na 2021 rok szykują coś zupełnie nowego. Co to będzie? Śledźcie blog „Za kulisami”, na pewno wkrótce o tym napiszemy!

Bilety

31.05.2024
19:00
Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze Otrębusy
16.09.2024
17:30
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
16.09.2024
20:15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.