Blog

Koncerty, spektakle, imprezy – wakacje 2020. Wracamy do kultury!

Agata Polcyn
Zalewski, Nosowska, Brodka, Lady Pank i Kabaret Moralnego Niepokoju – to nasz plan na te wakacje! Po kilku miesiącach lockdownu małymi krokami, z pewnymi obostrzeniami, możemy wreszcie wrócić do kultury. To dobrze, bo udane lato to przede wszystkim koncerty plenerowe, występy kabaretów w amfiteatrach i niezapomniane imprezy. Sprawdźcie, co nie może was ominąć!

Czas lockdownu zmienił nasze nawyki. Życie kulturalne na kilka miesięcy musiało zatrzymać się lub przenieść w przestrzeń wirtualną. Chociaż artyści, teatry i organizatorzy robili wszystko, by nie stracić kontaktu z publicznością, to taki stan był bardzo odległy od kulturalnej codzienności.

Powrót do kultury oznacza ponowne przeżywanie niezapomnianych emocji, jakie daje bezpośredni kontakt ze sztuką. Dlatego po tak długim okresie spędzonym w domu warto wybrać się na koncert, kabaret czy spektakl na żywo, by zaspokoić swój kulturalny głód.

Koncerty plenerowe w wakacje 2020 – Zalewski, Nosowska, Brodka

Każdy aktywny uczestnik życia kulturalnego wie, że lato naturalnie jest czasem pewnego spowolnienia. Teatry są zamknięte, sale koncertowe nie działają, ale to nie znaczy, że jedynym, co nam pozostaje, jest wyjście do kina! W końcu do wyboru jest wiele imprez plenerowych. I chociaż największe festiwale muzyczne w tym roku się nie odbędą, to nie znaczy, że musimy w całości rezygnować z ulubionej rozrywki. Dlatego do kultury warto wrócić już latem.

W te wakacje koncerty plenerowe zapowiedział już Krzysztof Zalewski, Który będzie promować swoją nową płytę singlem Tylko nocą. W amfiteatrach zagra też Katarzyna Nosowska, Brodka i grupa Lady Pank.

Takie imprezy pozwolą poczuć festiwalowy klimat. Kolejni artyści wciąż potwierdzają swoje letnie koncerty, dlatego warto na bieżąco śledzić nasz repertuar.

Kabarety – lato 2020

Wciąż pracujemy nad naszym letnim repertuarem, tak by był jak najbogatszy. Tradycyjnie pojawią się w nim najlepsi polscy artyści kabaretowi i gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zagrają między innymi Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów.

alt text

Występ ulubionego artysty czy kabaretu to świetne urozmaicenie każdego wakacyjnego wypadu. Dlatego – planując wakacyjne wyjazdy – warto zapoznać się z repertuarem kulturalnym na nasze wolne dni. Wieczory kabaretowe to okazja do przyjęcia zdrowej porcji śmiechu, a plenerowe koncerty wyróżniają się niezapomnianym, festiwalowym klimatem.

Jesień pełna kultury

Prawdziwy sezon kulturalny zacznie się natomiast jesienią. Będzie bardzo intensywne! Wydarzenia, które nie odbyły się tej wiosny, były przenoszone na wrzesień i październik. Ponieważ kulturalny głód bywalców spektakli i koncertów będzie wtedy ogromny, warto o dobre miejsca na sali koncertowej zatroszczyć się już teraz. Na część imprez jesiennych trwa już sprzedaż biletów – wrzesień to w Bydgoszczy między innymi koncert Meli Koteluk i występ Kabaretu Smile. Poznańska widownia będzie miała okazję zobaczyć nowy, komediowy spektakl o czwórce przyjaciół – Wiesz, że wiem. Jesienią na poznańskiej scenie wystąpi też Andrzej Seweryn ze swoim monodramem Wokół Szekspira. W Łodzi jesienny sezon otworzy Neo-Nówka.

alt text

Ciekawą propozycja dla tamtejszej widowni jest też spektakl Oszuści ze Zbigniewem Zamachowskim. Pierwszym jesiennym spektaklem z naszego repertuaru będzie kultowa Nerwica natręctw w reżyserii Artura Barcisia. W Krakowie sezon jesienny zainauguruje Varius Manx, w Szczecinie zespół Raz, Dwa, Trzy… Szczegóły repertuaru dla wszystkich miast znajdziecie na naszej stronie internetowej.

wracamdokultury – dołącz do naszej grupy!

Powroty są łatwiejsze w dobrym towarzystwie! Dlatego zapraszamy Was do dołączenia do naszej facebookowej grupy Wracamy do kultury. Czeka tam na was wiele niespodzianek, które pozwolą cieszyć się bujnym życiem kulturalnym w najbliższych miesiącach.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.