Blog

„Fanatyk” - z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach

Asia Tarasińska
Czasem rodzina to różnorodna grupa osób, które choć są ze sobą spokrewnione, bardzo się od siebie różnią. Twórcy chętnie korzystają z motywu rodziny na wiele sposobów. To źródło setek wspaniałych historii opowiedzianych na ekranie bądź w teatrze. Rodzinne sprzeczki, konflikty, różnice pokoleniowe, a z drugiej strony silna więź, zaufanie i zrozumienie. Po tych spektaklach przekonacie się, że na rodzinę nie ma jednego przepisu – każda jest jedyna w swoim rodzaju.

Podwójne życie rodzinne – „Oszuści” i „Dobrze się kłamie”

Niektóre rodziny prowadzą podwójne życie. Jedno – oficjalne, drugie – potajemne, ze skomplikowanym grafikiem ukradkowych spotkań. To na pewno życie pełne adrenaliny i emocji! Takich bohaterów możecie spotkać w spektaklu „Oszuści” lub „Dobrze się kłamie”.

Przedstawienie „Oszuści” to historia trzech par. Dwa dojrzałe małżeństwa i para młodych osób, które zastanawiają się, czy spędzić ze sobą resztę życia. W końcu młodzi zwracają się do swoich rodziców po radę. Czy uzyskają od nich szczerą wskazówkę? Jak mówi jedna z bohaterek: „Małżeństwo jest wspaniałą instytucją, ale kiedy je wynaleziono to przecież ludzie nie żyli tak długo jak teraz”. Czy rodzice przedstawią młodym dobre oblicze małżeństwa, czy może wymienią wszystkie jego wady? Dla tych par życie rodzinne i małżeńskie nie zawsze jest usłane różami.

Do kolejnej „rodzinnej” propozycji teatralnej można zaliczyć spektakl „Dobrze się kłamie”. Na spotkaniu znajomych wychodzą na jaw różne tajemnice. Ryzykowna gra z telefonami ujawnia skrywane relacje z kochankami, prawdziwe twarze niektórych osób, a także pełną zrozumienia relację ojca z córką. To przedstawienie odsłania nie tylko drugie oblicze przyjaciół, ale także rodzinnych problemów.

Rodziny z wyboru

Są ludzie, którzy tworzą relacje rodzinne na swoich zasadach. Wiedzą o tym bohaterowie spektakli „Dziwna para” oraz „Goło i Wesoło”. Chociaż bohaterów nie łączą więzy krwi są sobie bardzo bliscy.

Artur Barciś i Cezary Żak przekonująco odgrywają dwóch kumpli, którzy w wyniku różnych perypetii życiowych decydują się na wspólne mieszkanie. Obaj są swoimi totalnymi przeciwieństwami. Jeden z mężczyzn nie przejmuje się codziennymi sprawami jak porządki czy gotowanie. Pracuje jako dziennikarz sportowy, a w czasie wolnym lubi grać w pokera z kolegami. Wystarczy mu rozciągnięta koszulka i wygodne spodnie. Drugi mężczyzna uwielbia spędzać czas w domu, poświęca się domowym sprawunkom z pasją. Na dodatek zawsze jest nienagannie ubrany. Mieszanka tak odmiennych charakterów powołuje wiele zabawnych scen. Kto przejął rolę żony z klasycznego modelu rodzinnego? Jak bohaterowie próbują sobie pomóc? Wszystkich odpowiedzi dostarczy Wam spektakl „Dziwna para”.

Znajomych z pracy rzadko wybieramy sami. Jednak często okazuje się, że to ludzie, z którymi świetnie się dogadujemy. I tak właśnie powstaje rodzina złożona z pracowników danej instytucji czy firmy. Chociaż członkowie grupy „Napalone Nosorożce” obecnie są bezrobotni, doskonale odnaleźli się w nowej sytuacji. Jako początkujący striptizerzy muszą zaufać sobie wzajemnie i dać się ponieść muzyce. Taka oryginalna rodzina tylko w spektaklu „Goło i Wesoło”.

„Fanatyk” Malcolma XD, czyli pasja ponad wszystko!

Czasem pasja jednego członka rodziny staje się mimowolnie pasją reszty bliskich. Przekonacie się o tym, gdy poznacie oryginalną historię rodziny Gałeckich. Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową to spektakl z wędkarstwem w tle. Tak – „łowienie metodą gruntową” to nie przypadek. Naprawdę chodzi o łowienie ryb, któremu z prawdziwym oddaniem poświęca się głowa rodziny Gałeckich (w tej roli Piotr Cyrwus).

Zainteresowania Andrzeja Gałeckiego zdominowały całe życie żony, synów, a nawet przyszłej synowej tytułowego fanatyka. O wędkowaniu ogląda się programy telewizyjne, czyta artykuły, prenumeruje gazety, rozmawia przy obiedzie i w czasie spotkania ze znajomymi. Po prostu – każda okazja jest dobra.

Jesteście ciekawi w jaki sposób Michał Tylka przeniósł życie rodziny Gałeckich z ekranu na teatralne deski? Ten spektakl zdecydowanie należy zaliczyć do komediowych. Zabawne rodzinne sprzeczki i dyskusje rozbawią Was do łez. Piotr Cyrwus ma już doświadczenie w roli ojca oddanemu wędkarstwu. Jak zagra swoją rolę ponownie w teatrze? Przekonajcie się sami!

Obok Piotra Cyrwusa na scenie wystąpi Maja Barełkowska, Mikołaj Kubacki, Łukasz Szczepanowski oraz Zofia Bohosiewicz/ Kamila Janik. Czekajcie na jesień 2022. Bilety na spektakle już niebawem na stronie internetowej Adria-Art.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.