Blog

Krystian Ochman i Jerry Heil w singlu „Bronia”. Solidarnie z Ukrainą

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Zaledwie miesiąc temu Krystian Ochman połączył siły z zespołem Kalush Orchestra w piosence „Cry For You”. Ostatnio zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland nagrał nowy singiel z ukraińską piosenkarką Jerry Heil. Utwór „Bronia”, śpiewany zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim, wzrusza od pierwszej nuty. Krystian Ochman wyraził swoje wsparcie dla Ukrainy podczas koncertu charytatywnego Stay Together — Nie Bądź Obojętny. Jak brzmi najnowsza piosenka Ochmana?

Jerry Heil – Kim jest ukraińska piosenkarka?

Jerry Heil, czyli Yana Oleksandrivna Shemaeva, jest 27-letnią ukraińską piosenkarką i autorką tekstów. Ukończyła Narodową Akademię Muzyczną im. Czajkowskiego w Kijowie. Prowadzi swój kanał na YouTube od 2012, na którym udostępnia muzyczne covery oraz własną twórczość. W 2022 roku Jerry Heil, wraz z ukraińską raperką Aloną Olehiwną Sawranenko, znaną jako alyona alyona, nagrały EP-kę zatytułowaną „Dai Boh”. Płyta to połączenie współczesności, elektroniki i hip-hopu z ukraińskim folklorem. W piosenkach pojawiają się również artyści z Polski, Litwy oraz Łotwy. W 2023 podjęła współpracę z dobrze nam znanym Krystianem Ochmanem.

Krystian Ochman i Jerry Heil – jak brzmi „Bronia”?

Przygotowania do wydania singla „Bronia” mogliśmy podglądać na Instagramie Krystiana Ochmana. W poście zapowiadającym piosenkę artyści napisali, że połączyli dwa różne języki – polski i ukraiński, w jednym, wspólnym języku miłości. „Bronia” to wyraz wdzięczności za całą okazaną pomoc wobec ukraińskiej ludności, która padła ofiarą rosyjskiej przemocy. Wers „Twoje ramiona są moją bronią” śpiewane wspólnie przez Krystiana Ochmana i Jerry Heil wywołują ciarki na całym ciele! Koniecznie posłuchajcie tego niezwykłego duetu.

Bilety na koncerty Krystiana Ochmana w 2023!

Wiemy już, że muzyk pracuje nad materiałem na nową płytę. Na szczęście znalazł czas dla swoich fanów i występy! Wiosną 2023 roku Krystian zagra koncerty w Szczecinie, Rzeszowie i Warszawie. Koncert Krystiana to wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć. Kup bilety na koncerty Ochmana i zobacz go na żywo!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.