Magdalena Walach

Bio

Niezwykle charakterystyczna i charyzmatyczna aktorka filmowa i teatralna. Magdalena Walach to laureatka wielu nagród, piosenkarka i tancerka, a także fascynatka malarstwa.

Magdalena Walach urodziła się 13 maja 1976 roku w Raciborzu. Swoją pasję do aktorskiego rzemiosła odkryła bardzo szybko. Już od najmłodszych lat zaangażowana była w działalność szkolnego kółka teatralnego, gdzie mogła rozwijać swoje umiejętności. W 1999 roku ukończyła studia aktorskie na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Już wtedy została wyróżniona nagrodą Związku Artystów Scen Polskich za grę w spektaklu „Pułapka”.

Rok później, dzięki angażowi w musicalu Janusza Szydłowskiego zatytułowanym „Tajemniczy ogród”, Magdalena Walach została zauważona przez Teatr Bagatela, z którym związana jest do dziś. Od tamtego czasu popularność aktorki systematycznie rosła. Debiut Walach na srebrnym ekranie miał miejsce w filmie „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego, jednak była to tylko rola drugoplanowa.

Przełomem w karierze aktorki była rola Iwy w „Pensjonacie pod Różą”, serialu emitowanym w latach 2003-2006. Po zakończeniu pracy nad „Pensjonatem...” zagrała postać Marty Michalskiej u boku Pawła Małaszyńskiego w serialu „Twarzą w twarz” (2007-2008). Warto również odnotować, że na swoim koncie Walach posiada także kreację prokurator Agnieszki Olszewskiej w serialu „M jak miłość” (2010-2021), przy którym współpracowała z między innymi Barbarą Kurdej-Szatan, Mikołajem Roznerskim i kolegą z Teatru Bagatela – Maurycym Popielem. W ostatnich latach Walach pojawiła się także w „Rojst” (2018), „Stuleciu winnych” (2021-2022) oraz „Pati” (2023).

Magdalena Walach w spektaklu „(Nie) wszystko Ci oddam”

Magdalena Walach wciąż z pasją działa w teatrze. Aktorka gra w spektaklu komediowym „(Nie) wszystko Ci oddam” opartym na scenariuszu austriackiego dramatopisarza Stefana Vogla. W tej przezabawnej komedii towarzyszą jej między innymi Joanna Moro czy (prywatnie mąż Walach) Paweł Okraska. Zarezerwuj bilety na spektakl „(Nie) wszystko Ci oddam” i zobacz Magdalenę Walach na żywo!


Konin

Bydgoszcz

Poznań

Bydgoszcz

Konin

Poznań

Magdalena Walach - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.