Paweł Okraska

Bio

Wszechstronnie uzdolniony aktor filmowy i teatralny, którego widzowie dobrze znają z roli Michała Łagody – przyrodniego brata Marii w serialu „M jak Miłość”. Został doceniony za rolę studenta medycyny – Filipa – w filmie „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego. Jego żywiołem jest teatr. Aktor współpracuje z kilkoma teatrami i regularnie występuje w różnych przedstawieniach.

Paweł Okraska urodził się 6 stycznia 1975 roku w Krakowie. Tam ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i rozpoczął współpracę z Teatrem im. Juliusza Słowackiego. Aktorstwo nie było jednak jego pierwszym wyborem w karierze zawodowej. Paweł Okraska interesował się sportem, trenował kilka dyscyplin i zapragnął rozwijać się w dziedzinie rehabilitacji oraz fizjoterapii. Przez pewien czas uczył się w Anglii, a następnie wrócił do Polski, by podjąć decyzję o zdawaniu egzaminów do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Chociaż dyplom zdobył w 2000 roku, już w 1999 miał swój debiut teatralny w sztuce „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Na studiach aktor poznał swoją przyszłą żonę – Magdalenę Walach, z którą mają syna Piotra.

Wśród najbardziej popularnych filmów i seriali, w których grał Paweł Okraska są „Klan”, „M jak miłość”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” (2000), „Suplement” (2002), „Och, Karol 2” (2011), „Yuma” (2012), „Obce ciało” (2014), „Liczba doskonała” (2022) i „Marusarz. Tatrzański orzeł” (2022).

Obecnie Paweł Okraska występuje w teatrach Skene w Warszawie, Sztuka na Wynos w Krakowie i Teatrze Żelaznym w Katowicach. Aktora można zobaczyć na żywo w komedii teatralnej „(Nie) wszystko Ci oddam”, gdzie wciela się w rolę Adama.

Paweł Okraska w komedii teatralnej „(Nie) wszystko Ci oddam” – bilety na spektakl

Paweł Okraska występuje w nowej komedii produkcji Teatru Skene w Warszawie i Domu Kultury w Rawiczu. W przedstawieniu „(Nie) wszystko Ci oddam” aktor gra m.in. z Joanną Moro, Magdaleną Walach i Bilgunem Ariunbaatarem. Sprawdź o czym opowiada spektakl „(Nie) wszystko Ci oddam” i zarezerwuj bilety!


Konin

Bydgoszcz

Poznań

Bydgoszcz

Konin

Poznań

Paweł Okraska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.