Blog

Krystian Ochman - Gwiazda The Voice of Poland

Katarzyna Kaźmierczak
Krystian Ochman – tej gwiazdy nie trzeba przedstawiać. Zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland oraz 58. KFPP w Opolu. W 2022 roku artysta wyruszy w wielką trasę koncertową pt. „Winter Tour ‘22”, na której będzie promować swoją nową, długogrającą płytę, zatytułowaną po prostu „Ochman”. Poznaj początki muzyczne artysty i dowiedz się, komu zawdzięcza swój sukces

 

  1. Krystian Ochman czy Taco Hamingway? 
  2. Pochodzenie zza wielkiej wody
  3. Krystian Ochman - muzyczne początki
  4. Nowa płyta „Ochman” i trasa koncertowa „Winter Tour '22”

Krystian Ochman czy Taco Hamingway?

Nowa płyta Ochmana miała swoją premierę 19 listopada. Produkcją pierwszego utworu z płyty „Światłocienie” zajął się Adam Wiśniewski, znany szerzej na Instagramie jako @atutowy. Jest również producentem kilku hitów rapera Taco Hemingway’a takich jak „Pieniądz” czy „Terror” z płyty „Europa”, a także „Szklane Domy”, Kaz Balagane feat. Taco Hemingway.

Ochman w swoim pierwszym solowym utworze, zaskoczył wszystkich wyjątkowym połączeniem muzyki klasycznej z hip-hopem, co zostało przyjęte przez słuchaczy z niebywałym entuzjazmem.

Pochodzenie zza wielkiej wody

Krystian Ochman urodził się w Melrose, a wychował w Potomac w stanie Maryland niedaleko Waszyngtonu. Spędził tam większość życia, jednak rodzina o polskich korzeniach nie pozwoliła zapomnieć o historii, z której się wywodzi. Jego rodzice wyjechali do Ameryki aby studiować i pracować jeszcze w czasach komunistycznych.

Piosenkarz muzykę ma we krwi. Jego ojciec, Maciej Ochman, przed opuszczeniem Polski grał na syntezatorze w grupie Róże Europy, która wydała słynny przebój „Jedwab”. Po wyprowadzce do Ameryki podjął pracę w Discovery Channel, gdzie był odpowiedzialny za dźwięk.

Krystian Ochman – muzyczne początki

Jego dziadek również dołożył cegiełkę do wychowania muzycznego Krystiana. Wiesław Ochman jest słynnym tenorem nie tylko na scenie polskiej, ale międzynarodowej. Jest też idolem dla zwycięzcy The Voice of Poland. To on, po obejrzeniu licealnego przedstawienia musicalowego „Kopciuszek”, w którym główną rolę księcia odgrywał jego wnuczek, zaproponował by Krystian zaczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Piosenkarz jako dziecko nie wiązał przyszłości z muzyką. Trenował pływanie i chciał zostać piłkarzem. To dziadek namówił go do rozwijania swojego talentu. Duży wkład mieli też rodzice, którzy wspierali Krystiana przy nauce fortepianu i trąbki, dzięki czemu poza zdolnościami wokalnymi może pochwalić się byciem instrumentalistą.

Nowa płyta „Ochman” i trasa koncertowa „Winter Tour ‘22”

Poza utworem „Światłocienie”, którym wygrał finał The Voice of Poland, w albumie artysty możemy znaleźć między innymi singiel „Wielkie tytuły”, który błyskawicznie znalazł się na pierwszym miejscu w karcie na czasie YouTube. Natomiast utworem Prometeusz wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie Premiery.

Po wydaniu nowej płyty Krystian napisał na Instagramie, komu zawdzięcza swój sukces:

„Dzięki mojej rodzinie znalazłem się w Polsce, gdzie mogę oddać się temu co kocham. Kiedy nie wiedziałem co ze sobą robić, to oni czuwali nade mną. Prowadzili drogą, którą dotarłem do miejsca, w którym się dzisiaj znalazłem. (…)”

Powyższa wiadomość muzyka ukazuje dodatkowo, jak bardzo jest wdzięczny i związany ze swoimi polskimi korzeniami.

W 2022 roku muzyk planuje promować swoją płytę w wielu miastach w Polsce. 6 stycznia w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy koncert na trasie „Winter Tour ‘22”. Nie zwlekaj i kup bilety na wyjątkowy wieczór!

 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.