Blog

12 świątecznych potraw. Sprawdź jedzenie w spektaklach 2021

Anna Stankiewicz-Sztybel
Święta zbliżają się wielkimi krokami. A jak wszystkim wiadomo, w czasie tych kilku rodzinnych dni wszystko kręci się wokół jedzenia. Stoły uginają się od czerwonego barszczu, pierogów i sosów grzybowych. Macie już listę swoich ulubionych świątecznych potraw? W naszych spektaklach, tak jak w życiu, jedzenie stanowi nieodłączny element spotkań i rozmów. Sprawdźcie, w czym gustują ich bohaterowie.

Na które z 12 świątecznych potraw czekacie najbardziej? A które są najtrudniejsze w wykonaniu? Nasi aktorzy w spektaklach stawiają na prostotę i zdrowie. Spokojnie! Nie zapominają także, że trochę cukru jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Latająca sałatka w „Pikantnych”

Dwie pary i jeden wieczór. Spektakl „Pikantni” w 2020 roku cieszył się dużą popularnością wśród naszych widzów. Gorące związki bohaterów pokazały, że jedna decyzja może zmienić losy każdego z nich.

Czy randka w ciemno przyniesie pozytywny, czy negatywny skutek? Jedno jest pewne – sałatka w wykonaniu Doris (Barbara Kurdej-Szatan) znajdzie niejedno zastosowanie. I nie chodzi tutaj o jedzenie. Zobaczcie to na żywo!

Muszynianka i pani Ania w „Berek, czyli upiór w moherze 2”

Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” to historia dwójki sąsiadów, których różni wszystko. Ona – moherowy beret, on – gej. Mimo to ich przyjaźń kwitnie, a relacja polepsza się z dnia na dzień. Jedyne, czego im brakuje, to miłości. Co z tego wyniknie i jak jedno pomoże drugiemu?

alt text

Główna bohaterka, Pani Ania, to encyklopedia wiedzy na temat jedzenia. Oferuje swoim gościom pyszne ciasta i pierogi. Główną rolę w jednej ze scen odgrywa także woda Muszynianka. Dlaczego jest taka cenna? Bilety na spektakl kupicie TUTAJ.

Mamałyga i „Przygoda z ogrodnikiem”

Państwo Dzicy to małżeństwo, które wielbią tłumy. Są coachami i właśnie wydali swoją książkę. Niestety, choć życie zawodowe układa się tak jak powinno, w prywatnym pojawia się pewien ogrodnik. Mężczyzna nieźle namiesza, a to, co wydarzy się w domu Dzikich, nie może wyjść na jaw!

Barwną postacią „Przygody z ogrodnikiem” jest służąca, która feralnego wieczoru szykuje dla gości kolację. Daniem popisowym będzie mamałyga. Czy brzuchy bohaterów wytrzymają tę rumuńską potrawę? A może u was znajdą się miłośnicy tego dania?

Wykwintna kolacja w „Dobrze się kłamie”

Podczas wigilii przy stole potrafi być tłoczno, tak samo jak w spektaklu „Dobrze się kłamie”. Tutaj wszystkie rozmowy odbywają się przy jedzeniu. W trakcie wieczoru pojawia się także pomysł pewnej zabawy, która ujawni tajemnice zebranych gości. Lepiej nie próbujcie tego przy wigilijnej kolacji!

Na stole bohaterów pojawia się to, czego nie może zabraknąć na wigilii. Jest atmosfera i wino, są owoce oraz przystawki.

„Ludzie inteligentni” kręcą ciasto

O tym, że nie ma nudnych związków, przekonuje spektakl „Ludzie inteligentni”. A gdy jeden z przyjaciół decyduje się na rozstanie ze swoją długoletnią partnerką, reszta próbuje dowiedzieć się, skąd tak nagła decyzja.

alt text

W „Ludziach inteligentnych” ciasto kręci mężczyzna, a kobieta maluje obraz. Panowie jedzą popcorn, a panie piją wino.

Spodobał Ci się któryś ze spektakli? Chcesz zobaczyć go na żywo? Sprawdź naszą ofertę TUTAJ. Pamiętaj również o voucherze ważnym przez dwa lata od daty zakupu.

Bilety

31.05.2024
19:00
Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze Otrębusy
16.09.2024
17:30
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
16.09.2024
20:15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.