Blog

"Czy pamiętasz?" - jesienno-zimowe koncerty Piwnicy pod Baranami

Ola Malich
Jesienno-zimowy krajobraz za oknem zachęca do nostalgii, wspomnień i refleksji. Wychodzimy zatem z propozycją wyjątkowego koncertu „Czy pamiętasz?, który jest okazją do posłuchania na żywo najpiękniejszych piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Co przygotowała legendarna Piwnica pod Baranami w 2023 i 2024?

Piwnica pod Baranami – kiedy i gdzie powstała?

Piwnica pod Baranami to jedna z najdłużej działających grup artystycznych w Polsce – jej początki sięgają 1956 roku. Wówczas Piotr Skrzynecki założył w Pałacu „Pod Baranami” w Krakowie klub artystyczny. Charyzmatyczny Skrzynecki szybko przyciągnął do siebie kolejnych artystów, tworząc jeden z największych kolektywów artystycznych w kraju. Następne lata przyniosły Piwnicy kolejne znakomitości ówczesnej polskiej kultury – do prężnie rozwijającej się grupy z czasem dołączyli między innymi: Ewa Demarczyk i Marek Grechuta. Tych dwoje artystów zapisało się w historii polskiej muzyki złotymi zgłoskami.

Ewa Demarczyk i Marek Grechuta w Piwnicy pod Baranami

Marek Grechuta to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej poezji śpiewanej. Choć swój debiut zaliczył w 1967, jego utwory są wykonywane do teraz. Przepiękne ballady „Dni, których nie znamy”, „Ocalić od zapomnienia” i „Będziesz moją panią” to wciąż jedne z popularniejszych piosenek. Mimo upływu lat także „Nie dokazuj” i „Wiosna, ach to ty” to nadal wielkie przeboje.

Równie wielką postacią polskiej sceny muzycznej była Ewa Demarczyk. Dlatego nie dziwi fakt, że była wielokrotnie nagradzana za swój wielki talent, a do dzisiaj uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych postaci polskiej muzyki. Podobnie jak Grechuta, Demarczyk także zajmowała się piosenką literacką. W jej dorobku można znaleźć takie utwory, jak „Grande Valse Brillante”, „Groszki i róże” czy – wykon wiersza Mirona Białoszewskiego – „Karuzela z madonnami”.

Bilety na „Czy pamiętasz?” – koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

Zwolenników kultowych piosenek, powstałych w ubiegłych wieku, z pewnością ucieszy fakt, że Piwnica pod Baranami postanowiła uhonorować talenty i wspaniały dorobek Ewy Demarczyk oraz Marka Grechuty. Koncert „Czy pamiętasz…?” to  niezwykłe wydarzenie pełne wzruszeń i magii prawdziwej głębi muzyki. Ze sceny wybrzmią największe przeboje artystów w odświeżonych aranżacjach, między innymi „Tomaszów”, „Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Skrzypek Hercowicz”, „Na moście w Avignon”, „Zabij ten lęk”, „Gdziekolwiek”, „Takiej miłości”, „Niebieski młyn”. Zarezerwuj bilety na koncert „Czy pamiętasz?”, by doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery i przeżyć magiczny wieczór z najpiękniejszą muzyką!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.