Blog

Nowa trasa koncertowa Raya Wilsona! Wystąpi w Łodzi i Toruniu

Anna Stankiewicz-Sztybel
Ray Wilson, wokalista grupy Genesis, wystąpi z nową trasą koncertową – „Time and Social Distance Tour”. Muzyk odwiedzi Łódź i Toruń. Gotowi na niezapomniane emocje?

Jeden z najlepszych koncertowych głosów, uznanych przez „Classic Rock Magazine” oraz wokalista legendarnego Genesis wyrusza w trasę. Koncerty pn. „Time and Social Distance Tour” to niezastąpiona okazja do poznania materiału z nowego krążka i osobistego spotkania z wokalistą.

Ray Wilson – wokalista zespołu Genesis

Wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy Ray Wilson dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Singiel „Inside” stał się sensacją muzyki grunge i znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów. Po sukcesie muzycy zespołu Genesis zaproponowali muzykowi współpracę. Przez ponad dwa lata Wilson był frontmanem tej grupy, współtworząc będący na czwartym miejscu w historii sprzedaży zespołu album „Calling All Stations”. W marcu 2010 zespół Genesis został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“ jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów.

Od 2001 roku wokalista rozpoczął karierę solową. Napisał i nagrał dziewięć albumów studyjnych. Ray Wilson od ponad czterech lat związany jest z Polską, w której mieszka. Jego występ otwierał m.in. UEFA Euro 2012 Fanzone w Warszawie (koncert zobaczyło ponad 100 tys. widzów).

Wokalista jest również założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona. W tym roku ukazały się dwa najnowsze wydawnictwa artysty – album akustyczny „Song For a Friend” oraz elektryczny „Makes Me Think of Home”. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez polskie media I fanów.

Jeszcze tej jesieni ukaże się najnowszy singiel Wilsona – pt. „Mother Earth”, zapowiadający jego najnowszy album studyjny: „The Weight of Man”.

Nowa trasa Wilsona – „Time and Social Distance Tour”

8 i 12 grudnia Ray Wilson odwiedzi Łódź oraz Toruń. Jak zapowiada, koncerty w trasie „Time and Social Distance Tour” to przede wszystkim niezwykle osobiste spotkanie z wokalistą Genesis. To również podróż, która wiedzie przez emocje, ukazując niezwykłą zdolność artysty do komponowania i wykonywania utworów w bardzo poruszający sposób.

Ray Wilson obnaży przed nami swoje najskrytsze uczucia. Całość dopełnią utwory w stylu „Storytellers”, które łączą w sobie ciepło i humor.

alt text

Podczas koncertów będzie można usłyszeć przekrój twórczości Wilsona, zwłaszcza utwory solowe, jak też klasyki grup Cut, Stiltskin czy oczywiście nieśmiertelne przeboje legendarnego Genesis. Zespół Raya wystąpi w pełnym, elektrycznym składzie.

Koncerty Raya Wilsona – silne emocje

Warto przypomnieć, że ostatnia trasa, „Genesis Classic”, została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Artysta zaprezentował na koncertach swoją solową twórczość oraz utwory, które zostały zawarte na najnowszym albumie podsumowującym 20-lecie jego kariery.

„Koncert znakomity, mocny, ale melodyjny rock z przypomnieniem klasycznych już utworów z poprzedniego tysiąclecia, ale także i nowe, pomysłowe kompozycje własne. Oprócz wrażeń akustycznych przyjemnie jest popatrzyć na zespół skompletowany z osób odnoszących się do siebie z widoczną sympatią i bezbłędnie ze sobą współpracujących. To był już mój szósty koncert Raya, na następny też się wybiorę” – pisał jeden z fanów zaraz po koncercie.

Bilety na najnowszą trasę Raya Wilsona „Time and Social Distance Tour” do kupienia TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.