Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów

Bio

Jedyny członek Kabaretu Młodych Panów z wykształceniem wyższym. Łukasz Kaczmarczyk to pochodzący z Rybnika artysta kabaretowy, który określa samego siebie jako specjalistę od „grubych żartów”.

Urodził się 6 sierpnia 1980 roku. Ukończył Technikum Energetyczne w Rybniku i studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W 2004 roku założył z przyjaciółmi Kabaret Młodych Panów.

7 października 2004 roku uznaje się za oficjalny początek Kabaretu Młodych Panów. Tego dnia zespół składający się z Roberta Korólczyka, Mateusza Banaszkiewicza, Bartosza Demczuka i Łukasza Kaczmarczyka wystąpił podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „RYJEK”. Młodzi Panowie zaprezentowali swój program „My naprawdę chcemy pracować”. Od tej pory grupa naliczyła już ponad 3000 występów, z sukcesem podróżując po kraju i nie tylko.

Kabaret Młodych Panów. Nowy program: To jest chore

Ostatni program Kabaretu nosił tytuł „To jest chore!”. Skecze dotykają sytuacji w codziennym życiu, które są nienormalne, nielogiczne i zakrawają o absurd. Jednym słowem – o tym, co chore.

Prywatnie Łukasz Kaczmarczyk związany jest z Ewą Błachnio, dawną członkinią kabaretu Limo (w latach 2000–2014). Razem współtworzą grupę o nazwie Para Numer Dwa, w której wcielają się w Bencia i Rencie – małżeństwo z długoletnim stażem. Choć wykreowana para jest oszczędna w dzieleniu się ciepłym słowem – swoje uczucia wyrażają w kontekście przezabawnych sytuacji, na które natrafiają.

Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.