Blog

Pierwszy koncert Cugowskiego po lockdownie. „Spełnienie pełną gębą”

Anna Stankiewicz-Sztybel
Doczekaliśmy się! Pierwszy koncert po kilkumiesięcznym lockdownie za nami! Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów rozgrzał krakowską publiczność. – Ostatni raz graliśmy 4 października, trochę czasu minęło – podkreślał artysta.

Na to wydarzenie czekaliśmy wszyscy. Po kilku miesiącach posuchy rząd zdecydował się na krok do przodu i od 12 lutego otworzył m.in. teatry, filharmonie i kina. Dzień później Adria Art zorganizowała pierwszy po lockdownie, wyjątkowy koncert Krzysztofa Cugowskiego w Krakowie. Kto z was wziął udział w wielkim powrocie?

Wzruszony Krzysztof Cugowski

– Jest radość. W końcu możemy się spotkać. Ostatni koncert graliśmy dla publiczności 4 października, trochę czasu minęło – mówił w miniony weekend Krzysztof Cugowski. W piątek kino Kijów.Centrum w Krakowie wypełniło się zgłodniałymi emocji ludźmi. „Cieszymy się, że w końcu w naszym życiu pojawi się trochę rozrywki” – mówiła rozentuzjazmowana publiczność.

alt text

Adria Art zorganizowała koncert zgodnie z wytycznymi. Widownia wypełniona była tylko w 50 proc., dzięki czemu wydarzenie zyskało miano kameralnego. Widownia siedziała od siebie w określonych odległościach, a każdy z uczestników przed wejściem na salę dezynfekował ręce i nie zapominał o konieczności posiadania maseczki.

„Spełnienie pełną gębą”

Mimo panujących obostrzeń publiczność bawiła się rewelacyjnie. Wspólnie z artystą głośno śpiewali takie przeboje jak „Twoje radio” czy „Jest taki samotny dom”. Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma Krzysztofa Cugowskiego pozwoliła na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Artysta gra dla publiczności już od 50 lat i niezmiennie posiada rzeszę wiernych fanów.

Na krakowskim koncercie można było usłyszeć również utwory stworzone z Zespołem Mistrzów. Cugowski swoje 50-lecie uczcił, wydając krążek „50/70. Moje najważniejsze”. I również piosenki znajdujące się na tej płycie mogła na żywo usłyszeć zgromadzona w kinie Kijów.Centrum publiczność. Tradycyjnie nie zabrakło także najwyższej klasy rockowych brzmień i ciekawych aranżacji.

Mimo że koncert przenoszony był kilkakrotnie, fani zachowali bilety i cieszyli się, że w końcu mogą spędzić weekend, wychodząc z domu i spotykając się z ludźmi. A przede wszystkim – słuchając swojej ulubionej muzyki.

„Uczta dla całego człowieka. Spełnienie pełną gębą” – skomentował jeden z fanów.

„Koncert był bardzo dobry, nagłośnienie fenomenalne. Zespół Mistrzów to naprawdę mistrzowie, a pan Krzysztof imponuje głosem” – dodał kolejny z nich.

Koncert bardzo medialny

Kiedy Adria Art zdecydowała się zorganizować koncert Krzysztofa Cugowskiego, nie przypuszczała, że ten zdobędzie takie zainteresowanie mediów. Na wydarzenie przybyli fotoreporterzy z miejscowych gazet i portali.

„Dziękuję za możliwość fotografowania tak wyjątkowego koncertu” – skomentował jeden z nich. Na miejscu pojawiła się także ekipa TVN-u, która pytała zgromadzoną publiczność o to, jak czują się po tylu miesiącach przerwy od kultury. Pojawiła się także krótka wypowiedź samego artysty.

alt text

Kolejne koncerty Krzysztofa Cugowskiego

Krzysztof Cugowski nie przestaje koncertować. W tym roku wspólnie z Zespołem Mistrzów planuje kolejne trasy po całej Polsce. Artysta odwiedzi m.in. w kwietniu Bydgoszcz czy Łódź. W maju będzie można usłyszeć Cugowskiego w Szczecinie. Jesteście gotowi na koncerty? Bilety kupicie TUTAJ.

Varius Manx w Krakowie

W ten weekend kino Kijów.Centrum ponownie odwiedzą gwiazdy. Tym razem sceną zawładnie Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów, śpieszcie się, bo te rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Na żywo będzie można usłyszeć m.in. „Orła cień”, „Piosenkę księżycową” czy „Kota bez ogona”. Bilety kupicie TUTAJ

Chcecie zrobić prezent bliskiej wam osobie? Proponujemy dla was voucher na wydarzenia kulturalne, ważny przez dwa lata od dnia zakupu. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.