Artysta

Sebastian Riedel

Bio

Sebastian Riedel z zespołem Cree od prawie 30 lat nagrywa i koncertuje w całej Polsce. Syn słynnego lidera zespołu Dżem konsekwentnie przypomina współczesnej publiczności dziedzictwo muzyczne swojego ojca.

Sebastian Riedel urodził się w 1978 roku w Tychach. Jest instrumentalistą – gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz perkusji. W wieku 15 lat założył zespół Cree. Nazwa była ukłonem w kierunku ojca zafascynowanego kulturą Indian. Od początku działalności zespół wydał osiem płyt studyjnych. Ostatnim materiałem jest płyta „Heartbreaker”, wydana w 2015 roku. Najpopularniejszymi utworami zespołu na YouTube są utwory „Na dnie twojego serca” oraz „Tylko powiedz, czego chcesz” z ponad 5 milionami wyświetleń. Ten ostatni utwór Sebastian Riedel wykonał z Piotrem Kupichem.

Od 2013 roku Riedel z zespołem zostali Ambasadorami Fundacji „Śląskie Hospicjum Dla Dzieci”.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel z zespołem Cree

Dla Sebastiana Riedla bardzo ważny element stanowi twórczość ojca, którą całe życie promuje – zarówno w postaci tras koncertowych (Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu z okazji 25-lecia zespołu Cree czy „Riedel 4 Riedel”), jak i podczas festiwali, np. „Ku przestrodze”, na Przystanku Woodstock czy w Jarocinie.

Sebastian Riedel jest miłośnikiem twórczości Jimiego Hendrixa. Od 2009 regularnie występuje we Wrocławiu podczas „Thanks Jimi Festival”, w trakcie którego muzycy z całej Polski wykonują razem utwór „Hey Joe”, bijąc rekord Guinnessa.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.