Robert Więckiewicz

Bio

Jeden z czołowych polskich aktorów, zdobywca wielu nagród. Artysta, który nie dał się zaszufladkować tylko do jednego gatunku filmowego. Robert Cumiński „Cuma” z filmu „Vinci”, Jan Blachowski „Blacha” z serialu „Odwróceni”, ojciec panny młodej w nowej wersji „Wesela” Wojciecha Smarzowskiego, prokurator Teodor Szacki w „Ziarnie prawdy”, Lech Wałęsa w biograficznym filmie o „człowieku z nadziei” czy wampir Michał z produkcji „Kołysanka”. To tylko kilka postaci, w które wcielił się Robert Więckiewicz w swojej dotychczasowej karierze.

Artysta jest absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, oddziału we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów związał się z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie wystąpił w spektaklach takich reżyserów jak Jan Błeszyński, Wiesław Hołdys, Paweł Łysak czy Adam Orzechowski. Zagrał w legendarnym „Hamlecie” Krzysztofa Warlikowskiego na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie.

Występował również w Teatrze Montownia, Teatrze Narodowym oraz Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Największą popularność przyniosły mu jednak role na małym i dużym ekranie. Robert Więckiewicz to jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich aktorów. Jego kinowy debiut przypadł na rok 1993. Grał w produkcjach Filipa Bajona, Jerzego Hoffmana, Juliusza Machulskiego, Wojciecha Smarzowskiego oraz Andrzeja Wajdy.

Planet LEM: RGG & Robert Więckiewicz

"Planet LEM: RGG & Robert Więckiewicz" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy podczas jednego wieczoru muzykę, sztukę aktorską i wybitne dzieła literackie w hołdzie dla Stanisława Lema. Zespół RGG, który wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom gatunkowym, współtworzy koncert z legendarnym aktorem Robertem Więckiewiczem. Twórcy zabierają nas w literacko-muzyczną podróż przez teksty Lema, w tym fragmenty "Solaris".

Planet LEM” to performatywne wykonanie Więckiewicza splecione z muzycznymi kompozycjami RGG. Artystyczny hołd dla pisarza science fiction jest równie oryginalny jak sam Stanisław Lem. Erudycja, emocje, recytacja, opowieść złożona z cytatów oraz dźwięki fortepianu, kontrabasu i perkusji. Te koncerty to wyjątkowa podróż w świat wyobraźni Lema, łącząca literaturę, muzykę i aktorstwo w fascynujące widowisko.

Robert Więckiewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.