Blog

Akcja „Czekam na kulturę”. W roli głównej Anna Mucha

Anna Stankiewicz-Sztybel
- Nie możemy się doczekać powrotu na deski. Dziękujemy, że jesteście z nami – mówi Anna Mucha, biorąca udział w akcji #czekamnakulture. Spotkania online z aktorami odbywają się w każdą środę po godz. 19 na instagramie Adria Art. W pierwszej rozmowie aktorka wraz z Michałem Ziembickim opowiadała o spektaklu „Pikantni”.

Już ponad 500 osób dołączyło do grupy na Facebooku „Czekamy na kulturę”, która zrzesza fanów wydarzeń kulturalnych z gwiazdami. Liczba jej członków cały czas rośnie. Coraz więcej jest też postów wspominających koncerty i spektakle przed koronawirusem.

Chciałbym się z wami wszystkimi zobaczyć: nieważne, jaki będzie koncert, wystawa ani czym zwilżymy gardła, żeby nie zaschło od gadania. Lubię spędzać czas z wami, kulturalnie oczywiście – pisze na stronie jeden z członków „Czekamy na kulturę”.

Akcja #czekamnakulture to druga część projektu, który zachęca widzów do niezwracania biletów na spektakle czy koncerty, ale zachowania ich i wykorzystania w nowym terminie. Pierwsza część projektu nosiła nazwę #trzymambilet i pisaliśmy o niej tutaj.

alt text

Spotkanie online z Anną Muchą

Grupa „Czekamy na kulturę” to nie tylko wspomnienia. Wszyscy jej uczestnicy jako pierwsi otrzymują informacje o spotkaniach online z artystami. Premierowego live’a poprowadzili Anna Mucha i Michał Ziembicki, główni bohaterowie spektaklu „Pikantni”, który możemy obejrzeć na deskach teatrów w całej Polsce.

-W ramach akcji #czekamnakulture opowiemy wam, jak to jest być na scenie, poznacie tajniki spektaklu „Pikantni”. Nie możemy się doczekać powrotu na deski. Dziękujemy, że jesteście z nami – mówiła na nagraniu Anna Mucha.

Spotkanie online można było obejrzeć na Instagramie aktorki oraz Adria Art. Podczas live’u widzowie zadawali pytania głównym bohaterom oraz dowiedzieli się wielu zakulisowych ciekawostek.

Na jeden z moich spektakli pan uciekł ze szpitala. Tego dnia miał zaplanowany zabieg – śmiała się Anna Mucha. – To jedno z milszych i zaskakujących wspomnień. Planujemy do was powrót we wrześniu, mamy nadzieje, że to się uda. Mamy wszystko przygotowane – dodała

Aktorzy opowiadali m.in. o Basi Kurdej-Szatan i jej pozycji „na pingwinka”; o tym, jakie zachowania lubią wśród publiczności, a za jakimi nie przepadają; oraz o słynnej scenie z zapalniczką. Relacja ze spotkania online do obejrzenia na grupie „Czekam na kulturę”.

Pawlicki i Kulec

Kolejne spotkanie z gwiazdami odbyło się się w środę (27 maja). Tym razem w roli głównej wystąpili Antoni Pawlicki i Damian Kulec. Aktorzy opowiedzieli o swojej roli w spektaklu „Berek, czyli upiór w moherze 2”.

Kto po nich przejmie naszego instagrama? Śledźcie nasze strony, dołączcie do grupy "Czekamy na kulturę" i bądźcie na bieżąco!

alt text

Bilety

21.04.2024
15:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
21.04.2024
18:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
31.05.2024
19:00
Sala Matecznika - Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze Otrębusy

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.