Blog

Wiesz, że wiem – komedia teatralna, która Cię zaskoczy!

Sabina Sikorska
Czy zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę myślą o was przyjaciele? W 2022 roku bohaterowie „Wiesz, że wiem”, w których wcielą się tacy aktorzy, jak Leszek Lichota, Ilona Wrońska i Michał Czernecki będą mieli okazję się o tym przekonać! Kto będzie górą, a kto będzie musiał obejść się smakiem? Przekonajcie się sami!

Szczere rozmowy przy stole

„Wiesz, że wiem” to przewrotna komedia, która stawia pod znakiem zapytania pozornie szczerą relację dwóch par. Leszek Lichota i Ilona Wrońska grają młodą, mieszkającą poza miastem parę, która postanawia wydać klimatyczną kolację dla swoich przyjaciół z dawnych lat. Michał Czernecki i Magdalena Lamparska, wcielający się w przybywających znajomych, omyłkowo wysyłają do czekających na nich gospodarzy pewne nagranie. Treść tej wiadomości poważnie wstrząśnie dotychczasową relacją obu par…

Brzmi poważnie, ale pozornie trudna sytuacja staje się dla gospodarzy okazją do zażartowania sobie z przyjaciół. Zanim bohaterowie spektaklu nauczą się, jak ważna jest szczerość w relacjach i padnie tytułowe „wiesz, że wiem”, czeka ich kilka stresujących, a zarazem pełnych humoru, momentów. Znane powiedzenie „kłamstwo ma krótkie nogi” sprawdzi się po raz kolejny! Przed wizytą w teatrze przyjrzyjmy się aktorom wcielającym się w głównych bohaterów komedii.

Lichota i Wrońska – przez życie idą razem

Leszek Lichota i Ilona Wrońska to duet zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Aktorzy poznali się w trakcie studiów, jednak ich związek zaczął się wiele lat później na planie serialu „Na Wspólnej”. Miłość między nimi kwitnie. Para ma dwójkę dzieci i obecnie wiele czasu poświęcają na projektowanie i budowanie swojego miejsca na świecie – luksusowego kempingu na podkarpackiej wsi. Aktorzy swoje pierwsze kroki w branży stawiali na deskach teatrów.

Leszek Lichota debiutował na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu, a Ilona Wrońska w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Do teraz nie zapomnieli o swoich teatralnych korzeniach – w 2022 roku będzie można ich oglądać właśnie w komedii „Wiesz, że wiem”. Uczucia łączące małżeństwo poza sceną dodają ich rolom głębi i intymności. Wcielenie się w zakochaną parę na scenie, gdy jest się też parą w życiu prywatnym, to specyficzne połączenie, jednak Lichota i Wrońska robią to z klasą.

Michał Czernecki – pokaże na co go stać

Michał Czernecki w „Wiesz, że wiem” wciela się w przyjaciela, który odwiedza gospodarzy. Gra bohatera pełnego sprzeczności, którego działania wywołują u widzów łzy śmiechu. Udaje mu się to, bo aktor ma za sobą niezwykle bogatą przeszłość teatralną. Zadebiutował w spektaklu „Polaroidy. Kilka ostrych zdjęć” w 2003 roku na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Wcielił się w nim w Victora, młodego chłopaka umierającego na AIDS. Później grywał w teatrach w Atenach, Berlinie czy Warszawie, występował też w Teatrze Telewizji.

Michał Czernecki ma za sobą szerokie doświadczenie filmowe i telewizyjne. Wystąpił m.in. w głośnym filmie Xaverego Żuławskiego „Wojna polsko-ruska” na podstawie powieści Doroty Masłowskiej. W ostatnich latach publiczność mogła oglądać Czerneckiego w takich serialach jak „Diagnoza”, „Ślepnąć od świateł” czy „Motyw”. Nie wszyscy fani wiedzą, że Czernecki wydał książkę pt. „Wybrałem życie”. Jest to wywiad rzeka przeprowadzony przez Monikę Sobień, w którym aktor poruszył temat swojego trudnego dzieciństwa, zdrowia psychicznego i rodziny. Czernecki opowiada tam o swoich zmaganiach z depresją i rozwoju kariery w branży filmowej.

Wiesz, że wiem – komedia na miarę 2022 roku

Jesienne i zimowe wieczory szczególnie sprzyjają wizytom w teatrze – znajdziecie tam wyśmienitą sztukę, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Osoby, którym już się udało obejrzeć przedstawienie chwalą wartką akcję, fantastyczną grę aktorską i duży ładunek pozytywnych emocji. Komedia „Wiesz, że wiem” jest tak lubiana przez widzów, że zaplanowane zostały już spektakle na 2022 rok. Jest jednak dobra wiadomość dla szczególnie niecierpliwych – sztukę będzie można zobaczyć już tej jesieni w takich miastach jak: Zielona Góra, Bydgoszcz, Wrocław, Częstochowa i wielu innych. Koniecznie sprawdźcie, czy i do waszego miasta zawita spektakl i zabierzcie ze sobą przyjaciół na komedię o, nomen omen, przyjaźni!

Bilety do teatru na „Wiesz, ze wiem” znajdą Państwo na naszej stronie.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.