Blog

„Hrabina Pączek” – nowy recital Joanny Kołaczkowskiej

Asia Tarasińska
Joanna Kołaczkowska to jedna z najbardziej znanych osobowości kabaretowych w Polsce. To artystka z niesamowitą energią i charyzmą. Rozśmiesza publiczność nie tylko w skeczach, gdzie kreuje nieszablonowe bohaterki. Wielokrotnie rozbawiła widzów wykonując na scenie różne piosenki. W nowym recitalu zatytułowanym „Hrabina Pączek” to właśnie muzyka stoi na pierwszym miejscu. Oczywiście na równi z dobrą zabawą. Joanna Kołaczkowska i Łukasz Pietsch, autor piosenek, zapraszają na wieczór z dystansem i bólem brzucha (od śmiechu).

Joanna Kołaczkowska - Hrabina polskiego kabaretu

Tej artystki nie trzeba przedstawiać, choć trudno jej artystyczną biografię zamknąć w kilku zdaniach. Joanna Kołaczkowska to artystka kabaretowa, piosenkarka, osobowość sceniczna, aktorka, autorka tekstów, felietonistka i prezenterka radiowa. Bawi publiczność głosem, mimiką, gestykulacją, nietuzinkowymi choreografiami. Była związana z kabaretem już od lat 80. – najpierw występowała w kabarecie Drugi Garnitur, następnie z Kabaretem Potem. Od 2002 roku współtworzy oryginalny kabaret Hrabi. Z Szymonem Majewskim współprowadzi podcast „Mówi się”. Stworzyła autorski dźwiękowy serial kryminalny zatytułowany „Porucznik Jagoda Hyc”. Z Wojciechem Malajkatem prowadziła audycję „Koncert życzeń”.

Muzyka i śpiewanie stanowią bardzo ważną część artystycznego życia Joanny Kołaczkowskiej. Muzyka jest dla niej „jak powietrze”. Kocha utwory, które budzą emocje, porywają nie tylko ją samą jako wokalistkę, ale i słuchaczy. Na scenie odnajduje się zarówno jako solistka, jak i jedna z grupy. Lubi kiedy do jej piosenek dołączają chórki – wtedy publiczność skupia uwagę nie tylko na niej. Wydaje się, że Joanna Kołaczkowska to artystka, która potrafi zaśpiewać o wszystkim. Doskonale radzi sobie w improwizacjach, współpracując chociażby z Arturem Andrusem. Śpiewała już o serniku, Andrzeju, ciąży, świątecznym czasie i wielu innych rzeczach. O czym będzie śpiewać w najnowszym recitalu o ciekawym tytule „Hrabina Pączek”? Zobaczcie!

Łukasz Pietsch - muzyk, kompozytor i pianista

Artysta kabaretowy, kompozytor, pianista, autor piosenek, jeden z członków Kabaretu Hrabi – tak w skrócie można przedstawić Łukasza Pietscha. To właśnie on odpowiada za stronę muzyczną programów kabaretowych znanej i lubianej grupy. Koledzy z Kabaretu Hrabi nadali mu kilka pseudonimów – Lopez, Piecz, Trzpiech, Pieczyński. Jest twórcą spokojnym i wyważonym, chociaż zawsze potrafi zaskoczyć publiczność trafną puentą.

Łukasz Pietsch urodził się w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Jego matka jest organistką kościelną. On sam również próbował swoich sił jako organista. Trzej bracia artysty również zostało muzykami – brat Bartosz gra na basie, Paweł na saksofonie, a Karol na perkusji. Łukasz Pietsch w szkolnych czasach uczył się grać na akordeonie. Potem ukończył wychowanie muzyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Napisał muzykę do piosenki „Zapomniany bar”, którą wykonał Robert Janowski.

„Hrabina Pączek” – recital i muzyczny stand-up

Hrabina Paczek - Joanna Kolaczkowska

„Hrabina Pączek” to nie tylko tytuł nowego recitalu Joanny Kołaczkowskiej i Łukasza Pietscha. To także postać, w którą wciela się artystka kabaretowa podczas występu. Przyjęty pseudonim nawiązuje oczywiście do nazwy grupy kabaretowej, której Kołaczkowska i Pietsch są członkami. „Aśka” w wianku na głowie, w zapasce z ludowym wzorem i z rozbrajającym uśmiechem na twarzy, wykonuje piosenki napisane przez kompozytora z Kabaretu Hrabi.

„Hrabina Pączek” łączy w sobie cechy koncertu, stand-up’u, występu kabaretowego, ale program śmiało można nazwać również spektaklem komediowym. Zaintrygowani? Nowy recital Joanny Kołaczkowskiej to śmieszne teksty, rytmiczne kompozycje muzyczne, prosta scenografia, ale przede wszystkim rozbrajająca szczerość i dystans do siebie, artystów występujących na scenie.

W programie „Hrabina Pączek” Joanna Kołaczkowska buduje sceniczną opowieść o świecie z piosenek, które mają przetrwać wszystko – nawet kryzys klimatyczny! To piosenki, które nie ocieplą atmosfery, ale rozgrzeją Was na widowni. A wiecie, co najlepiej rozgrzewa? Śmiech!

Joanna Kołaczkowska opowiadając o nowym recitalu powiedziała: „Chcę, by piosenki mną poniewierały i wyrywały mi włosy. Marzeniem moim jest stworzenie takich piosenek, które będą żyły i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos”. Jesteśmy ciekawi, ile włosów zostanie na Waszych głowach po tym wieczorze.

Ten muzyczno-kabaretowy duet to gwarancja dobrej zabawy. Zetkniecie się z wulkanem energii, jakim jest Joanna Kołaczkowska i wyważonymi reakcjami Łukasza Pietscha.

Joanna Kołaczkowska – bilety na koncerty i kabarety 2023

Bilety na recital „Hrabina Pączek” znajdziecie w zakładce „Koncerty”. Tam czeka na Was również aktualny repertuar wydarzeń muzycznych oraz informacje o miejscach i datach, w których się one odbędą. Jest w czym wybierać!

Wśród licznych propozycji szukajcie plakatu z Joanną Kołaczkowską w wianku i marakasami w dłoniach. Chociaż „Hrabina Pączek” to recital, w występie nie zabraknie elementów kabaretowych. Przygotujcie się na wyjątkowy koncert, stand-up i kabaret w jednym. Do zobaczenia!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.