Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
Artyści

Czarna komedia

Opis

Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wyniknie z takiego połączenia? Czy kiedy zgasną światła uda się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń?
Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania… 
W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość niespodziewanych gości. A to wszystko w całkowitych ciemnościach. Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nieznosząca sprzeciwu kochanka, stara panna i zarazem sąsiadka – amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad gej podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.
Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek. UWAŻAJ! W ciemności może zdarzyć się wszystko!

Reżyseria: Tomasz Sapryk 
Obsada: 
Mateusz Damięcki/Piotr Ligienza,
 Jan Wieczorkowski,
 Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka/Milena Staszuk,
 Elżbieta Jarosik,
 Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik,
 Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt,
 Jacek Kopczyński/Albert Osik,
 Sebastian Konrad/Tomasz Sapryk

Recenzje (21)

Niestety spektakl nie spelnich moich oczekiwan, moze przez to ze wiele juz ogladalam i za wysoko jest poprzeczka. Szlam z nastawieniem fajnej i smiesznej komedii a wyszlam bardzo zmeczona oglądaniem 2 czesci gdzie nie bylo nic smiesznego ani nic ciekawego tez nie bylo. No szkoda, innym razem
Olk Toruń 2020-02-28 18:00:00
... zgasło światło i zaczęła się zabawa. Przepiękna gra aktorów. Damięcki - super, ale Wieczorkowski - pełna klasa, takiego go nie znałam. Polecam. Można się pośmiać, zrelaksować i docenić, że ma się światło ;))
Toruń 2020-02-28 18:00:00
Rewelacyjna obsada! Uśmialam się :)
Toruń 2020-02-28 18:00:00
Pan Damięcki i WIeczorkowski absoultnie fenomenalni. Ogolnie chyba widz w obecnych czasach chodzacy do teatru oczekuje innego poziomu zartu. Fakt - rozpieszczaja nas stand-upy, spektakle typu impro. Zwykla, dobra, klasyczna komedia jaka niewatpliwie jest ta sztuka - niestety nie jest juz tak atrakcyjna. Do tego kaszlacy facet - jak czlowiek jest chory ( nie sadze ze to korona wirus) wszystko jedno na co, to siedzi w domu a nie idzie na masowa impreze. Panu z rejestracja z trojmiasta zycze powrotu do zdrowia. Niekoniecznie jadnak jak bedzie nastepnym razem chory musi wybrać sie po taborety do Ikea, czy na spektakl do Jordanek. Tak kaszlących ludzi widziałam ostanio w szpitalu dla chorych na gruzlice i bylo to wiele lat temu.
powieki.pl Toruń 2020-02-28 18:00:00
Udane, zabawne przedstawienie. Znakomita gra aktorska!
Ania Toruń 2020-02-28 18:00:00

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria-Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.