Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej

Opis

4.7 / 5
3 oceny
Recenzje
ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...
 
Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.
 
Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową  („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff. 
 
Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji. 
 
Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!
 
Obsada:
ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff
 
Tekst: Agnieszka Osiecka 
Muzyka: Maciej Małecki 
Adaptacja: Anna Seniuk 
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski 
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska 
Kostiumy: Wiganna Papina 
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz 
 
Pokaz przedpremierowy: 4 września 2023, Dom Sztuki w Warszawie

Recenzje (3)

2023-10-29 18:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Świetny minimuzykal ,świetny kontakt aktorów z widownią
DANGUOLE
2023-10-29 18:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Maria Niklińska i Rafał Olbrychski swoją grą aktorską i śpiewem sprawili, że niejako poczułam ducha Agnieszki Osieckiej. Kameralny minimusical dla kameralnej dość widowni. Polecam fanom twórczości Agnieszki.
Agnieszka Nieosiecka
2023-10-29 18:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Super:)
Marta

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.