Blog

Duet Olbrychski i Niklińska w spektaklu „Apetyt na czereśnie”!

Asia Tarasińska
Agnieszka Osiecka - poetka, pisarka, autorka tekstów wielu piosenek - była niekwestionowaną mistrzynią słowa. Nikt tak jak ona nie znał się na zawiłościach miłosnych relacji, rozdartych sercach i namiętnych uniesieniach. I nikt tak jak ona nie potrafił czule przenieść tego na papier. „Apetyt na czereśnie” to jedna z wielu historii o przypadkowym spotkaniu kobiety i mężczyzny. Ich losy opowiadają na scenie Maria Niklińska i Rafał Olbrychski. Autorką teatralnej adaptacji jest znana aktorka - Anna Seniuk.

Nowy spektakl „Apetyt na czereśnie” na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka oprócz wierszy, tekstów piosenek i felietonów, pisała również sztuki teatralne. Jednym z popularniejszych utworów scenicznych XX-wiecznej pisarki jest tytuł „Apetyt na czereśnie”. Jego współczesna realizacja właśnie pojawiła się w naszym repertuarze!

Ona i On siedzą na peronie dworca kolejowego, oczekując na pociągi, które odjadą w dwie różne strony. Oboje rozczarowani, ze złamanymi sercami i niewielkim bagażem w dłoniach, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Z biegiem spektaklu przekonujemy się, że tych dwoje wciąż myśli o poprzednich partnerach. By zabić czas i rozwiać swoje wątpliwości, zaczynają rozmawiać. Nie jest to jednak dialog pełen ciepłych wspomnień o minionej miłości. Kobieta i mężczyzna kłócą się, walczą o słuszność własnego zdania, próbując przekonać drugą stronę do swoich racji.

Zobaczcie, dlaczego Ona i On znaleźli się na dworcu i jaki będzie ostateczny cel ich podróży. Może tych dwoje łączy więcej, niż wydaje się na początku? Przekonajcie się sami, czym tak naprawdę jest tytułowy „Apetyt na czereśnie”.

Ona i On – Maria Niklińska i Rafał Olbrychski w spektaklu „Apetyt na czereśnie”

W role głównych bohaterów wcielają się dwoje artystów z muzycznym i scenicznym doświadczeniem – Maria Niklińska i Rafał Olbrychski.

Maria Niklińska to aktorka, którą doskonale znacie ze spektakli komediowych „Berek, czyli upiór w moherze 2” oraz „Między łóżkami”. Oprócz projektów teatralnych, filmowych i serialowych artystka ma na swoim koncie także działalność muzyczną. Występowała na festiwalach piosenek, była współwykonawczynią nowych wersji polskich kolęd i wydała album studyjny. Aktorka, zanim zdecydowała się na pracę nad spektaklem „Apetyt na czereśnie”, wielokrotnie przeczytała tekst Agnieszki Osieckiej. Określiła go jako piękny, ale zarazem wymagający niezwykłego zaangażowania od aktorów.

maria niklinska

Rafał Olbrychski, chociaż nie ma aktorskiego wykształcenia, od najmłodszych lat miał z nim styczność w domu. Artysta skupił się na rozwijaniu muzycznych pasji, czego dowodem było założenie zespołu rockowego Reds. Swoje oba talenty będzie miał okazję pokazać w spektaklu „Apetyt na czereśnie”.

Mamy dla Was ciekawostkę! Gdyby nie on, to przedstawienie by nie powstało! Rafał Olbrychski podsunął pomysł wystawienia tekstu Agnieszki Osieckiej na scenie Annie Seniuk i Maciejowi Małeckiemu.

rafał olbrychski

Oprócz Marii Niklińskiej i Rafała Olbrychskiego na scenie będzie ktoś jeszcze! Zaraz Wam o tym opowiemy.

Twórcy spektaklu „Apetyt na czereśnie” – Seniuk, Małecki, Dąbrowski, Ledoff

Za stworzeniem nowego spektaklu „Apetyt na czereśnie” stoi kilku cenionych twórców z dużym doświadczeniem. Autorką współczesnej adaptacji tekstu jest Anna Seniuk, aktorka znana przede wszystkim z serialu telewizyjnego „Czterdziestolatek”, w którym wcielała się w rolę Magdy Karwowskiej. Często współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Utwór Agnieszki Osieckiej najpierw zrealizowała w radiowej wersji, później tekst przeniosła na scenę. W pracy reżyserskiej pomógł jej Przemysław Dąbrowski.

Dla tego dwuosobowego minimusicalu kluczowa jest także warstwa muzyczna. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki. Artysta inspirował się różnymi gatunkami, tworząc niezwykle emocjonalną mozaikę dźwięków do tekstów piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej osobie, która będzie towarzyszyć Marii Niklińskiej i Rafałowi Olbrychskiemu na scenie! Wybrane utwory zostaną wykonane na żywo przez pianistkę Lenę Ledoff. To właśnie ona gra kompozycje Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta w spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina”.

Bilety do teatru – spektakl „Apetyt na czereśnie” już w repertuarze

Bilety na spektakl „Apetyt na czereśnie” z Marią Niklińską i Rafałem Olbrychskim w rolach głównych znajdziecie w aktualnym repertuarze teatralnym. Oprócz nowej adaptacji tekstu Agnieszki Osieckiej, na liście teatralnych produkcji znajdziecie kilkanaście innych tytułów o miłości, małżeństwach i trudnych relacjach. Do zobaczenia na widowni!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.