Blog

Koncerty Margaret. Gdzie wystąpi latem 2020?

Anna Stankiewicz-Sztybel
Nazywa się Małgorzata Jamroży, a jej pseudonim artystyczny to Margaret lub Gaja Hornby. Ma na swoim koncie dwie platynowe płyty, fanów z zagranicy, własną wytwórnię muzyczną i za chwilę markę odzieżową. Aż trudno uwierzyć, że artystka skończyła dopiero 29 lat. Chcecie zobaczyć Margaret na żywo i spędzić z nią zakończenie lata 2020? Zobaczcie, gdzie wystąpi!

Margaret od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek i konsekwentnie pracuje na swój sukces. Latem wokalista odwiedzi m.in. Płock i Wisłę . Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek (10 lipca).

„Thank You Very Much”, czyli wielkie początki Margaret

Margaret zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku minialbumem „All I Need”, który promowała piosenka „Thank You Very Much”. Utwór notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i Włoszech. Obecnie na swoim koncie ma cztery albumy, w tym dwa: „Add The Blonde” i „Just The Two of Us” nagrodzone platyną. Dzięki talentowi i nietuzinkowej osobowości wokalistka błyskawicznie podpisała międzynarodowy kontrakt i rozwinęła skrzydła pod okiem profesjonalistów.

alt text

Margaret po polsku

W 2019 roku Margaret zaskoczyła wszystkich, wydając pierwszą w stu procentach płytę z polskimi piosenkami. Gaja Hornby, bo taki nosi tytuł nowe oblicze artystki, to dojrzała, szczera do bólu i pozbawiona wielkobudżetowego blichtru produkcja. Na płycie przeplatają się brzmienia hip-hopu, soulu i reggaetonu.

– Ten album to historia oparta na faktach. To nauka stawiania granic i wyrzutach sumienia, które są wynikiem tejże asertywności, to rozkminy na temat świata, ale też dobra biba – podkreśla Margaret.

Płyta doczekała się nominacji do Fryderyka 2020 w kategorii album roku pop. Jak zapewnia Margaret: „To dopiero początek zmian”. Już wkrótce światło dziennie ujrzy nowy materiał, który stanowić będzie rozwinięcie polskiej płyty.

Hip-hopowy Hot 16 Challenge

Margaret wielokrotnie przekonała, że muzyka jest dla niej najważniejsza. Ostatnio zachwyciła fanów swoich nagraniem do akcji Hot 16 Challenge, która zbierała fundusze na rzecz personelu medycznego w walce z koronawirusem. Wokalistka pochwaliła się swoimi raperskimi umiejętnościami i trzeba przyznać, że wyszło jej to całkiem dobrze. „Skąd pewność, że wróci normalność? (nie wróci, bo skąd), że normalne, bo było, jak było, przez lata (to co?)” – śpiewała Margaret.

W swoim krótkim 16-wersowym utworze artystka wplotła także fragment utworu „Bang Bang”, który w oryginale wykonuje Cher. Do tej pory filmik zyskał ponad 3 mln wyświetleń na kanale Youtube.

Moda, Rak’n’Roll i The Voice of Poland

Poza sferą muzyczną artystka skupia się na rozwoju działalności wspierającej młode talenty. Margaret mogliśmy oglądać w muzycznym show The Voice of Poland, w którym była jedną z jurorek programu. Artystka w tym roku otworzyła również wytwórnię płytowa Gaja Hornby Records, którą założyła z muzykiem KaCeZetem.

Zaskakujące jest również to, że Gaja z wykształcenia jest projektantem mody. Wokalistka słynie z ekstrawaganckiego ubioru, który charakteryzuje się mieszanką kolorów i stylów. Obecnie pracuje nad własną marką odzieżową.

Jedną z ostatnich akcji, w którą zaangażowała się Margaret, jest związana z Fundacją Rak’n’Roll Wygraj Życie. Organizacja zbiera środki na leczenie osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Z tej okazji powstał utwór „Nowe plemię”, będący wyrazem wdzięczności za wszystkie wpłaty na rzecz fundacji.

Bilety na Margaret dostaniesz na naszej stronie.

Komentarze

dokost
Łapcie namiary - empikbilety.pl/wydarzenie/lato-na-pradze-margaret/wrzesien-2020 To już dzisiaj. My będziemy, a kogo jeszcze spotkamy? W sumie to nie możemy się doczekać ;-) Pierwszy koncert po długiej przerwie ;-)

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.