Blog

„Recepta na szczęście” – teatralna komedia omyłek

Asia Tarasińska
Żartów o lekarzach i pacjentach nie sposób zliczyć. Kawały, w których historia zaczyna się od zdania „przychodzi baba do lekarza…” wielokrotnie wykorzystywano w skeczach kabaretowych. Ale jak na klasycznym kawale zaczynającym się od tych słów zbudować spektakl teatralny? Aleksandra Nieśpielak, reżyserka spektaklu, znalazła na to swoją receptę.

Spektakl „Recepta na szczęście”

Spektakl „Recepta na szczęście” to produkcja Teatru „O! La La!” w reżyserii Aleksandry Nieśpielak. Przez twórców została określona jako „muzyczna komedia romantyczna”. Dlaczego? Bo będzie muzyka, zabawa oraz miłosne perypetie. Do tego masa komicznych omyłek, których los nie oszczędza bohaterom przedstawienia.

Recepta na szczęście” to pozornie prosta opowieść. Jeden lekarz i tłum pacjentek. Tak, dobrze przeczytaliście – tłum pacjentek oczekujących na wizytę u doktora, który pomaga nie tylko choremu ciału, ale także i cierpiącej duszy. W popularnym kawale lekarz zmaga się z problemem jednej kobiety. W spektaklu Aleksandry Nieśpielak kobiet jest kilka, a każda z nich zmaga się z poważnymi problemami. Głównie natury miłosnej.

Trzy pacjentki w różnym wieku spotykają się w poczekalni poradni lekarskiej u słynnego doktora. Jest starsza pani, kobieta porzucona przez męża oraz młoda dziewczyna, która dopiero co przyjechała do miasta. Jak mówiła w jednym z wywiadów sama Aleksandra Nieśpielak:

„One wszystkie się spotykają w tej jednej przychodni, w poczekalni, w gabinecie. Zderzają się ich marzenia, potrzeby, oczekiwania. One wszystkie swoje emocje przelewają na doktora, a doktor jest trochę między młotem i kowadłem, bo stara się oczywiście wypełniać swoją rolę.”

Lekarz stara się rzetelnie i z pełną powagą doradzić każdej pacjentce. Ale sam też szuka kogoś wyjątkowego. Dostaje jednak nietypowy prezent od jednej z chorych odwiedzających jego gabinet.

Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetu lekarskiego? Czy doktor pomoże każdej pacjentce? Co poleca kobietom, które proszą go o pomoc? Czy na rozterki miłosne można przepisać każdemu taką samą receptę? Jaką rolę odgrywają w tym spektaklu mężczyźni? To pytania, na które znajdziecie odpowiedź podczas spektaklu komediowego.

Aleksandra Nieśpielak – scenarzystka i reżyserka spektaklu

Aleksandra Nieśpielak to utalentowana artystka, która żadnej pracy się nie boi. Jest absolwentką aktorstwa, którego uczyła się w łódzkiej Szkole Filmowej im. Leona Schillera. Na tej samej uczelni uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie: Sztuki filmowe i teatralne. Jest także absolwentką zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto jest założycielką Teatru „O! La La!”, czyli Autorskiego Teatru Muzyczno-Komediowego.

Aleksandra Nieśpielak znana jest szerszej publiczności przede wszystkim z ról w popularnych serialach. Zagrała w takich telewizyjnych produkcjach: „Pierwsza miłość”, „Pogoda na piątek”, „Złotopolscy”, „Barwy szczęścia”, „Kryminalni” czy „W rytmie serca”.

Aktorka w pracę nad spektaklem „Recepta na szczęście” włożyła serce, energię, ale przede wszystkim ogrom pracy. To właśnie ona napisała scenariusz przedstawienia komediowego. Odpowiada też za reżyserię, a do tego gra jedną z pacjentek odwiedzających gabinet lekarski. Jesteście w szoku? My podziwiamy zaangażowanie i kreatywność Aleksandry Nieśpielak.

Na Instagramie Teatru „O! La La!” możecie znaleźć zakulisowe nagrania, filmiki z prób do spektaklu oraz zdjęcia aktorów grających w spektaklu „Recepta na szczęście”.

Obsada spektaklu

W spektaklu „Recepta na szczęście” wystąpią aktorzy dobrze znani z telewizyjnych produkcji. Tym razem ich talent komediowy będziecie mogli oglądać na żywo. Czym oczarują Was ze sceny? Szczerością i uśmiechem od ucha do ucha! Reżyserka bardzo dobrze dopasowała role do występujących aktorów. Zobaczycie z jaką lekkością aktorzy odgrywają perypetie swoich bohaterów.

W spektaklu wystąpi Grażyna Zielińska, Ewa Florczak, Dorota Szperlak, Wojciech Czerwiński, Adam Adamonis, Krzysztof Wieszczek, Łukasz Konopka i oczywiście sama Aleksandra Nieśpielak.

Bilety do teatru

Jak Aleksandrze Nieśpielak uda się połączyć kabaret, teatr i muzykę? Przekonajcie się sami! To będzie historia jakiej jeszcze nie było na polskiej scenie teatralnej. Medycyna, szczypta miłości i pełna lista nieoczekiwanych wydarzeń.

Bilety do teatru oraz aktualny repertuar wydarzeń teatralnych 2022 i 2023 znajdziecie w zakładce „Teatr”. Do zobaczenia w gabinecie lekarskim! A może spotkamy się już w poczekalni?

Komentarze

Wnuki
Receptą na szczęście pani Aleksandry jest okradanie własnej mamy-wstyd!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.