Blog

Muniek Staszczyk przed kamerą. Pociąga go nie tylko muzyka?

Asia Tarasińska
Muniek Staszczyk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata muzyki. Wraz z zespołem T. Love podbił niejedną scenę i odznaczył się w historii polskiego rocka. Teksty piosenek takich jak „Warszawa” czy „Chłopaki nie płaczą” zna każdy, niezależnie od pokolenia. Jak wielu artystów łączy wiele aktywności zawodowych – oprócz pracy jako wokalista gra epizodyczne role w filmach. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Filmy fabularne z Muńkiem Staszczykiem

Zygmunt „Muniek” Staszczyk nie jest aktorem pierwszoplanowym, ale to nie umniejsza jego wkładowi w różne produkcje filmowe. W 1993 roku zagrał w filmie „Balanga” Łukasza Wylężałka. W filmie pełnym alkoholu i niedomówień odegrał rolę zapijaczonego mężczyzny. Wystąpił tam obok znanych polskich aktorów – Marcina Trońskiego, Stanisławy Celińskiej czy Cezarego Pazury.

muniek staszczyk t.love koncerty

Do współpracy na planie filmowym zaprosił muzyka sam Wojciech Smarzowski. W 1998 roku w „Małżowinie” zagrał Kolegę M., czyli znajomego głównego bohatera, w którego wcielił się sam Marcin Świetlicki.

Muniek Staszczyk ma na swoim koncie także kilka epizodów w serialach. Wystąpił w znanych produkcjach komediowych. „Niania” i „Kasia i Tomek” to były prawdziwe hity telewizyjne. Pamiętacie? Poszukajcie Muńka w powtórkach!

Muniek w filmach dokumentalnych

Muniek Staszczyk wraz z zespołem T. Love był bohaterem niejednego filmu dokumentalnego. Warto tutaj wspomnieć szczególnie o dwóch. Jako muzycy, którzy zaznaczyli się w historii polskiej muzyki lat 80. i 90. (zespół debiutował na scenie w Jarocinie), są ważnym głosem w dyskusji o tamtych czasach i przemianach w sztuce. W 2006 roku swoją premierę miała produkcja „Nienawidzę rock’n’rolla” w reżyserii Kamila Brzózki. Dokument był reakcją na plotkę, że zespół ostatecznie kończy działalność. Oprócz wokalisty wypowiadają się tam inni muzycy grający w T.Love.

Nie sposób nie wspomnieć także o innych produkcjach dokumentalnych. Jeśli interesuje Was wpływ Muńka Staszczyka i T. Love na polską muzykę i kulturę koniecznie zapamiętajcie te tytuły – „Dzieci Jarocina”, „Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski”, „Historia polskiego rocka”, „Beats of Freedom – Zew wolności”, „Jarocin – Historia rockiem pisana, czyli 30 lat Festiwalu” oraz „Amnezja”.

muniek staszczyk t.love koncerty

T.Love na koncertach z piosenkami z płyty „Hau! Hau!”

A kto z Was tęskni, aby usłyszeć T. Love na żywo? W ubiegłym roku ukazał się nowy album zespołu, z piosenkami, takimi jak "Ponura Żniwiarka" i "Pochodnia". Śledźcie wiadomości dotyczące koncertów na trasie „Hau! Hau!”. Będziecie śpiewać razem z nami? Na które przeboje czekacie?

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.