Blog

Małżeństwo na scenie – Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska

Anna First
Czy praca z drugą połową to dobry pomysł? W poradnikach ciężko znaleźć przepis na sukces jeśli chodzi o dzielenie obowiązków domowych i zawodowych. Małżeństwo, które pracuje wspólnie przy różnych artystycznych projektach, to Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska. Jak sami przyznają - mieli kryzysy, ale od lat są razem. Aktorzy w najnowszym spektaklu „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” grają…nie inaczej – małżeństwo. Co tym razem zaproponują widzom?

Komedia na podstawie copypasty Malcolma XD – Piotr Cyrwus w roli fanatyka wędkarstwa

Na początku była pasta w interncie, dawno bo w 2012 roku. Jednak zyskała tak dużą popularność, że Malcom XD opublikował tekst zatytułowany „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa”. W kolejnych latach historia Gałeckiego stałą się najpopularniejszą pastą w polskim internecie. Sukces przekonał twórców filmowych do stworzenia krótkometrażowej adaptacji na Showmax. To właśnie tu, po raz pierwszy  w rolę Andrzeja Gałeckiego wcielił się Piotr Cyrwus!

Piotr Cyrwus, Maja Barełkowska – małżeństwo w spektaklu

Para aktorów poznała się jeszcze na studiach w szkole teatralnej. Chociaż nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Piotr Cyrwus był zachwycony blond pięknością. Jednak jak przyznała Maja Barełkowska:

„Piotra uważałam za dobrego kolegę. Przypominał mi ojca.”

Dopiero kilka lat później, pod koniec studiów oboje poczuli, że są dla siebie stworzeni. Cyrwus i barełkowska mimo kryzysów, jak w każdym małżeństwie, są ze sobą już przeszło 35 lat, aktorka podsumowała to następująco: „Po prostu chcemy być razem”.

„Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” – jesienna premiera 2022

Małżeństwo zostało zaproszone do wcielenia się w rolę Andrzeja Gałeckiego i Wioletty Gałeckiej w najnowszym spektaklu „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową”. Bohaterowie znani z przestrzeni internetowej dadzą się poznać w nowej odsłonie – w komedii teatralnej. Z prób przedpremierowych możemy zdradzić, że będzie nie tylko zabawnie, ale też refleksyjnie. Co ważne, będziecie mogli usłyszeć na żywo słynne: „Szczupak to jest król wód”! To będzie prawdziwe starcie fanatyka wędkarstwa z resztą rodziny. Cyrwus i Barełkowska prywatnie są rodzicami trójki dzieci, w spektaklu podobnie. Premiera spektaklu zaplanowana jest na jesień 2022 roku.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.