Blog

Koncerty Darii Zawiałow w letniej odsłonie. Na zakończenie wakacji

Anna Stankiewicz-Sztybel
Ponad 3 mln wyświetleń ma już „Świt”, nowy przebój tegorocznego Męskiego Grania. Utwór stworzyło trzech charyzmatycznych artystów, a wśród nich Daria Zawiałow. Artystka zakończy lato 2020 w nadmorskich amfiteatrach. Sprawdź, czy odwiedzi Twoją miejscowość.

Kołobrzeg i Świnoujście usłyszy na żywo przeboje Darii Zawiałow. Pod koniec lata 2020 na koncertach artystki zabrzmią m.in. „Helsinki”, „Szarówka”, „Nie dobiję się do Ciebie” czy „Gdybym miała serce”.

Męskie Granie ma swój „Świt”

W tym roku Męskie Granie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W związku z pandemią koncerty zostały przeniesione do internetu. Dla fanów cyklu jednym z najważniejszych elementów jest hymn. „Świt”, bo taki nosi tytuł tegoroczny utwór, stworzyli Daria Zawiałow, Bartłomiej Król i „Igo”, czyli Igor Walaszek. Artyści w studiu Ż, które prowadzi Katarzyna Nosowska, opowiedzieli o pracy nad singlem. Zdradzili także, czy nie bali się podjęcia tak ważnego zadania.

– Bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymałam telefon z propozycją stworzenia hymnu Męskiego Grania. Chyba wtedy siedziałam i nie zastanawiałam się nad tym długo. Stwierdziłam, że idę w to – tłumaczyła Zawiałow. – Nie wiedziałam, jaki będzie skład, ale okazało się, że najlepszy – dodała.

Do tej pory „Świt” na YouTube ma ponad 3 mln wyświetleń i zyskał rzesze pozytywnych komentarzy. Singiel to jednak dopiero początek przygody Męskiego Grania. 8 sierpnia odbędzie się online’owy koncert w Żywcu. Tuż po nim mieszkańcy Kołobrzegu i Świnoujścia będą mieli okazję zobaczyć koncerty Zawiałow na żywo w amfiteatrach.

alt text

Daria Zawiałow – od Opola do Helsinek

Zawiałow swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w jako mała dziewczynka, występując w programie „Od przedszkola do Opola”. Później po drodze były takie programy jak: „Szansa na sukces”, „Mam talent” czy „X Factor”. W tym ostatnim dotarła do finałowej dwunastki. Jej kariera nabrała tempa, gdy w 2016 roku wzięła udział w konkursie „Debiuty” w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu. Wykonała wtedy utwór „Malinowy chruśniak”, który błyskawicznie stał się przebojem i zyskał blisko 5 mln wyświetleń na YouTube. Kolejnym odkryciem był wydany w 2018 roku album studyjny „Helsinki” z singlami „Nie dobiję się do Ciebie” i „Hej Hej!”. Płyta uplasowała się na liście najlepiej sprzedających się w Polsce i zyskała status platynowej.

Hot 16 Challenge nowa płyta Darii Zawiałow

Daria Zawiałow, podobnie jak Monika Brodka, Katarzyna Nosowska czy Krzysztof Zalewski, zdecydowała się wziąć udział w akcji Hot 16 Challenge, która pomaga medykom w czasie koronawirusa. Artystka w swoim stylu wykonała 16 wersów: „Nie będę śnić o tym, że niebo znowu ma kolor niebieski. Wysyłam tam więcej niż kulek ma Nesquick” – śpiewała, nawiązując do jej wspólnego utworu nagranego z Quebonafide – „Bubbletea”.

Wokalista ostatnio wzięła również udział w Red Bull Trasa Życzeń, w której spełniała marzenia fanów i odpowiadała na ich pytania. Wśród wielu pojawiło się m.in. takie dotyczące nowej płyty Zawiałow. – „Helsinki” były dużą woltą, były mocno inne od płyty „A kysz!”, natomiast kolejny krążek znowu będzie inny. Ja już wiem, że ta płyta będzie dla mnie bardzo wyjątkowa. Na pewno przełomowa i bardzo się na nią cieszę – wyjawiła. Dodała też, że jeśli miałaby porównać wyczekiwaną płytę do miasta, byłby to Nowy Jork lub Tokio.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.