Blog

Polskie premiery streamingowe w 2024. HITY na CANAL+ i SkyShowtime

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Najbardziej popularne platformy streamingowe, takie jak Netflix, CANAL+, HBO Max, SkyShowtime starają się przyciągnąć widzów zapowiedziami nowości na 2024 rok. Wśród propozycji filmów i seriali znalazły się również polskie produkcje. Serial kryminalny Forst, historyczny film „Kos”, to tylko niektóre z nich. Jakie polskie filmy i seriale obejrzymy w 2024 roku?

Polskie premiery Netflixa 2024 – Forst, Liczba doskonała i inne

Jedną z najgłośniejszych zapowiedzi na przyszły rok jest serial „Forst”. 11 stycznia użytkownicy platformy Netflix będą mogli obejrzeć pierwszy sezon kryminalnego serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza. W rolę tytułowego komisarza, badającego sprawę brutalnych morderstw, wciela się Borys Szyc. Akcja serialu osadzona jest, podobnie jak w powieści, na terenie Tatr i w Zakopanem. Główny bohater wyłamuje się ścisłych procedurom działania i z pomocą znajomej dziennikarki, odkrywa pewien spisek zakorzeniony w czasach II wojny światowej.

W serialu zobaczymy również m.in. Artura Barcisia, Zuzannę Saporznikow, Andrzeja Bieniasa, Aleksandrę Grabowską i Szymona Wróblewskiego. W rolę ofiary morderstwa ma wcielić się sam autor pierwowzoru – Remigiusz Mróz.

forst serial netflix

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, a jednym z producentów Borys Szyc. Premiera już 11 stycznia 2024 roku!

Na platformie pojawi się także dramat polsko-włosko-izraelskiej produkcji, wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego. Film „Liczba doskonała” przedstawia spotkanie dwóch mężczyzn będących na różnych etapach życia. Joachim, grany przez Andrzeja Seweryna, jest spełnionym człowiekiem sukcesu, który przebywa na emeryturze w ojczystej Polsce. Tam poznaje swojego dalekiego, trzydziestoletniego kuzyna – Davida (Jan Marczewski), zajmującego się matematyką. Wspólne doświadczenia i inspirujące rozmowy sprawią, że w ich życiu pojawi się wiele nowych pytań…

Film „Liczba doskonała” miał premierę 14 kwietnia 2023 roku. W obsadzie między innymi Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska, Jan Nowicki i Marcin Czarnik.

Dla fanów szesnastoletniej piosenkarki Viki Gabor mamy dobrą wiadomość! W 2024 roku na Netfliksie pojawi się pierwszy sezon dokumentalno-muzycznego serialu „Viki Gabor: Mój świat”. Serial ukaże kulisy życia codziennego oraz sławy młodej artystki. Na potrzeby dokumentu przeprowadzone zostały wywiady z członkami jej rodziny oraz menedżerami.

Kos – Jacek Braciak jako Tadeusz Kościuszko

Platforma SkyShowtime zapowiedziała film historyczny oparty na historii Tadeusza Kościuszki. Wiosną 1794 roku generał Kościuszko („Kos”) planuje powstanie przeciwko Rosjanom. Wraz z wiernym towarzyszem – Domingo – mobilizuje siły w postaci polskiej szlachty i chłopów. Przeszkodzić im próbuje rosyjski rotmistrz – Dunin.

Na ekranie zobaczymy Jacka Braciaka, Bartosza Bielenia, Jasona Mitchella, Roberta Więckiewicza, Agnieszkę Grochowską, Piotra Packa, Andrzeja Seweryna, Łukasza Simlata i Matyldę Giegżno.

kos serial

Reżyserem filmu „Kos” jest Paweł Maślana, a za scenariusz odpowiada Michał A. Zieliński. Twórcy mogą pochwalić się już niejednym „Złotym Lwem”.

Polska premiera kinowa przewidziana jest na 26 stycznia 2024 roku.

Premiery CANAL+ 2024 – „Prosta sprawa”, „Czarne stokrotki”, „Scar”

Canal+ Polska od nowego roku rusza pełną parą z finalizowaniem kilku wyczekiwanych produkcji. Jedną z nich jest serial twórców „Furiozy” pt. „Prosta sprawa”. Opowieść rozgrywa się w Karkonoszach, w tym w Jeleniej Górze. Główny bohater pragnie spłacić dług człowiekowi, który kiedyś pomógł mu, pożyczając pieniądze. Okazuje się, że ten zamieszany jest w sprawy lokalnej mafii i teraz sam potrzebuje pomocy.

Z zapowiedzi serialu „Prosta sprawa” wynika, że jest to historia o walce pomiędzy dobrem a złem oraz trudnych wyborach moralnych. W obsadzie znajdują się najpopularniejsi polscy aktorzy, tacy jak Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk, Magdalena Wieczorek, Mateusz Więcławek, Izabela Kuna, Mateusz Kmiecik, Maciej Musiał, Maciej Damięcki, Daniel Olbrychski i Weronika Humaj.

Będzie to trzecia ekranizacja powieści Wojciecha Chmielarza wyprodukowana przez CANAL+ Polska. Reżyserem i scenarzystą serialu jest twórca „Furiozy” – Cyprian T. Olencki. Premiera już wiosną 2024 roku!

Na tym nie koniec niespodzianek na platformie CANAL+. Kolejnym serialem zaplanowanym na 2024 rok jest tytuł „Czarne stokrotki”, którego akcja toczy się w Wałbrzychu. Kryminał z elementami supernaturalnymi dotyczy jednego z najsilniejszych uczuć – matczynej miłości do dziecka. Lena pracuje jako geolożka, a po powrocie do rodzinnego miasta, doświadcza strachu o życie swojej nastoletniej córki, która niespodziewanie znika wraz z grupą podopiecznych przedszkolaków. Kobieta zaczyna badać sprawę, a trop, który podejmuje, kierując się tajemniczymi wizjami, prowadzi do nieznanej dotychczas historii miasta.

Ten wyjątkowy thriller wyreżyserował Mariusz Palej, na podstawie pomysłu Katarzyny Tybinki, Marcina Ciastonia, Agnieszki Szpili oraz Dominiki Prejdovej.

W obsadzie między innymi Karolina Kominek, Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Paulina Gałązka, Sonia Roszczuk, Tomasz Schuchardt i Roman Gancarczyk.

W ofercie na 2024 nie zabraknie również komedii o współczesnych związkach, życiu młodych oraz ich zmagań z codziennością. Serial „Kiedy ślub?” to ośmioodcinkowa komedia obyczajowa w reżyserii Piotra Domalewskiego i Łukasza Ostalskiego. W głównych rolach zobaczymy Marię Dębską oraz Eryka Kulma jr.

Maciej Stuhr w nowym serialu CANAL+

Najlepsze zostawiliśmy na koniec! Maciej Stuhr wcieli się w jedną z głównych postaci serialu „Scar”, w którego produkcji biorą udział scenarzyści hitu „Dom z papieru”. Reżyserem jest Miguel Angel Vivas. Obok Macieja Stuhra zagrają Milena Raduković oraz Juanlu González.

Za scenariusz do „Scar” odpowiadają Pablo Roa i Fernando  Sancristóbal. Serial oparty jest na powieści Juana Gómez-Jurado i osadzony został w Południowej Hiszpanii. W centrum wydarzeń z udziałem wschodnioeuropejskiej mafii poznajemy Irinę, która w wieku dziewięciu lat przeżyła zamach na swoją rodzinę, w których zginęli jej rodzice, a siostra została porwana. Dziewczyna planuje zemstę, a na swojej drodze spotyka programistę z równie trudną przeszłością – Simóna.

Spektakle z polskimi aktorami – bilety na 2024 rok

Spektakle komediowe są świetną okazją do tego, by aktorów znanych nam ze srebrnego ekranu zobaczyć na żywo, w nieco innej odsłonie. W naszym repertuarze teatralnym znajdują się najciekawsze propozycje na 2024 rok. Sprawdź kto i gdzie pojawi się na scenie i zarezerwuj swoje bilety!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.